d1 V

 

18-20 жовтня 2017 року на базі Дитячого позаміського закладу оздоровлення «Пуща-Водиця» відбувся семінар голів профспілкових комітетів вищих закладів освіти, організований ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

 

Тема навчально-практичного заходу – «Роль і місце профспілкових організацій вищих закладів освіти у реалізації соціально-економічної політики у вищих закладах освіти та посиленні мотивації профспілкового членства». Провідні вищі навчальні заклади із усіх куточків України представляли 45 учасників – голови профкомів, їх заступники.

Розпочалася робота семінару з обговорення питання стану профспілкового руху України на сучасному етапі, його перспектив, проблем та шляхів їх вирішення.

Спікерами цієї частини семінару виступили Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов, Голова Ради вищої освіти, голова профкому Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Цвих, заступник Голови Сергій Романюк.

Так, Георгій Труханов акцентував увагу голів профкомів на питаннях реформування освітнього законодавства, фінансуванні галузі й новому бюджетному процесі, децентралізації та ролі профспілкових організацій у зв’язку з цим. Також очільник Профспілки підкреслив, що профспілки в Європі зараз переживають ренесанс і нам, для посилення своєї ролі в суспільстві задля вирішення проблем освітян, потрібно брати кращі приклади і використовувати їх для своєї роботи.

Робота семінару швидко набирала обертів, аудиторія налаштувалася на активне обговорення аспектів імплементації Закону України «Про вищу освіту» на сучасному етапі, перспектив діяльності вишів та їх фінансове забезпечення. Модератором зацікавленої та жвавої дискусії був Сергій Романюк.

Далі семінар голів профспілкових комітетів вищих закладів освіти, відповідно до порядку денного, чергував виступи фахівців з аналітичних установ та владних структур із дискусіями та практичними тренінгами.

Так, наслідки та висновки вступної кампанії 2017 року з учасниками заходу обговорював експерт аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний. Під час презентації експерт розповів про справжні обсяги переміщення абітурієнтів між областями у цьому році та вказав на ті області, які стали найбільш привабливими для вступу для випускників українських шкіл.

 

d1 VNZ 0

 

Подальша частина семінару мала більш практичну спрямованість, адже мова йшла про особливості бюджетного процесу 2018 року та його новацій для освіти. Аналізувала проект документу начальник Управління соціально-економічного захисту апарату ЦК Профспілки Антоніна Клименко.

Наступною темою для обговорення стали особливості пенсійного забезпечення наукових, науково-педагогічних та інших працівників в умовах реформування пенсійної системи. Питання розкрила заступник директора департаменту пенсійного забезпечення Міністерства соціальної політики Марія Плаксій.

Далі мова йшла про зміни та новації у системі вищої освіти. Секретар Спілки ректорів ВНЗ України Ярослав Болюбаш разом із головами профкомів обговорили реформування та стан вищої освіти в Україні та аналізували виклики, які сьогодні стоять перед системою.

Наступним етапом семінару став круглий стіл «Профспілковий рух в Україні. Сучасний стан та перспективи розвитку». Модератором виступили заступник голови Федерації профспілок України Олександр Шубін та заступник Голови Профспілки Любов Гарбаренко. Голови профкомів активно долучилися до дискусії про ефективність соціального діалогу з владою та дієві форми і методи впливу задля вирішення питань на користь працюючої людини.

 

d2 VNZ 149

 

Завершився насичений робочий день обговоренням сучасних комунікаційних технологій та ефективної інформаційної роботи в організаціях шляхом використання соціальних мереж. Спікером з теми виступила завідувач відділу інформаційного забезпечення та комунікацій ЦК Профспілки Інна Михальченко.

Родзиною семінару дня став тренінг «Успішність профспілкового лідера: принципи, завдання, допоміжні засоби», який провела практикуючий психолог Ольга Денисова та налаштувала лідерів профкомів провідних ВНЗ України на ефективну роботу та вдосконалення власних компетенцій.

У останній день роботи під час круглого столу учасники проаналізували питання повноважень профспілкових організацій у посиленні захисту трудових прав працівників освіти в сучасних умовах та підбили підсумки роботи заходу.

Закриваючи семінар Голова Профспілки Георгій Труханов підкреслив, що лише спільна й злагоджена робота на місцях матиме реальний результат для спілчанина. А для цього лідери організацій повинні разом із працівниками використовувати різні засоби і форми співпраці та тиску на владу у своїх регіонах – від соціального діалогу і роботи з депутатським корпусом – до активних дій проти звуження прав та гарантій освітян.

 

d2 VNZ 123

 

Прес-служба

Профспілки працівників освіти і науки України