Спільними зусиллями

58cf8d406f2f84de41410af99a6ac449

 

17 листопада з залі засідань Чернівецької обласної державної адміністрації відбулося чергове засідання Чернівецької обласної тристоронньої соціально-економічної ради (ЧОТСЕР). У заході традиційно взяли участь члени ЧОТСЕР: представники роботодавців,  профспілок, обласної адміністрації та обласної ради.

На засіданні розглядались питання, які стосувались особливостей формування та основних показників Чернівецького обласного бюджету на 2018 рік, проведення медичної реформи в Україні та вдосконалення організації літнього оздоровлення дітей в області.

Досить жвавим було обговорення інформації директора Департаменту фінансів обласної державної адміністрації Дякової Анжели Анатоліївни про основні показники бюджету області на 2018 рік. Члени ЧОТСЕР висловили пропозицію Департаменту фінансів ОДА провести роботу щодо збільшення розміру субвенції на утримання медичних закладів області у 2018 році, а Голові Чернівецької ОДА Фищуку Олександру Георгійовичу звернутися до Кабінету Міністрів України, народних депутатів України, які  представляють Чернівецьку область з обґрунтованою пропозицією щодо необхідності збільшення розміру  даної субвенції. Окрім того члени ЧОТСЕР рекомендували Головним розпорядникам коштів обласного бюджету забезпечити оптимізацію мережі та штатних одиниць бюджетних установ, спрямовувати прогнозні обсяги асигнувань в першу чергу на забезпечення бюджетними призначеннями видатків на оплату праці, комунальних послуг та інших захищених статей видатків.

Наразі питання медичної реформи та її проведення в Україні є надзвичайно актуальним. Обговоривши інформацію начальника відділу профілактичної медицини, розвитку та контролю якості медичної допомоги управління організації та розвитку лікувально-профілактичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Павлюка Василя Орестовича та голови обласної організації роботодавців охорони здоров’я Сторожука Сергія Миколайовича учасники засідання запропонували розробити робочу галузеву регіональну програму та дійові інструменти для кожного з членів тристоронньої соціально-економічної ради з метою контролю та впливу на хід реформування системи охорони здоров’я в області. В процесі обговорення даного питання аргументовано необхідність проведення роз’яснювальної роботи серед населення області щодо покрокової реалізації реформування галузі охорони здоров’я в Чернівецькій області та збільшення її фінансування з місцевих бюджетів.

Вжиття заходів та контроль за вдосконаленням організації оздоровлення дітей працівників підприємств, установ, організацій області є одним з пріоритетних напрямків діяльності Президії Чернівецької обласної ради профспілок, її членських організацій та соціальних партнерів. Заслухавши та обговоривши інформацію голови Чернівецької обласної ради профспілок Шкварковського Володимира Антоновича про стан та завдання щодо вдосконалення організації літнього оздоровлення дітей в області, учасники засідання підтримали профспілкову пропозицію передбачити у відповідних бюджетах суб’єктів господарювання збільшення видатків за статтею „Оздоровлення та відпочинок дітей”, переглянути визначення вартості путівок з обов’язковим врахуванням реальної вартості продуктів харчування і послуг, які отримують діти в закладах оздоровлення та відпочинку, проводити тендерні процедури за принципом регіонального розташування  дитячих оздоровчих закладів, а також активізувати роботу щодо здійснення протипожежних заходів у стаціонарних дитячих оздоровчих закладах, які знаходяться на території Чернівецької області.

Також 21 листопада відбулося засідання Чернівецької міської тристоронньої соціально-економічної ради, на якому обговорювалось виконання Територіальної угоди між виконавчим комітетом Чернівецької міської ради, президією Чернівецької обласної ради профспілок та Чернівецькою міською організацією роботодавців на 2016-2018 роки, зокрема розділу V «Охорона праці, забезпечення безпечної життєдіяльності населення» та розділу VI «Соціальні пільги та гарантії».

На засіданні профспілкову сторону представляв Попадюк Микола Петрович - Голова Чернівецької  обласної організації профспілок працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення, заступник голови облпрофради, співголова Ради, який проінформував учасників засідання про виконання заходів щодо охорони праці, забезпечення безпечної життєдіяльності населення, розроблених відповідно до Програми дій профспілок області та про забезпечення соціальними пільгами та гарантіями вразливих верств населення міста.

За результатами обговорень питань порядку денного засідання Чернівецької обласної тристоронньої соціально-економічної ради та Чернівецької міської тристоронньої соціально-економічної ради були прийняті та узгоджені рішення сторонами соціального діалогу області та міста, спрямовані на посилення контролю щодо виконання спільних зобов’язань.

І. Храпко,  

завідувач відділу з питань

захисту соціально-економічних

та духовних інтересів трудящих

Чернівецької обласної ради профспілок

Архiв
<< < Жовтень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31