Про Рік первинної профспілкової організації і проблеми галузі – в профспілці працівників культури Закарпаття

P1160242

 

 

 

Нинішній рік у діяльності Закарпатської обласної профспілкової організації працівників культури (голова Наталія Товтин) був насичений різними подіями, коли профспілка, діючи на засадах соціального партнерства з управлінням культури облдержадміністрації, відстоювала права й інтереси працівників галузі. Чимало, зокрема, зроблено в рамках проведення Року первинної профспілкової організації, старт якому для Всеукраїнської галузевої профспілки було дано в м. Свалява на засіданні круглого столу за участі голови ЦК профспілки працівників культури України Людмили Перелигіної. Про все це йшлося на черговому пленумі обласної профспілкової організації, на якому розглядалося питання «Про Рік первинної профспілкової організації та завдання профспілкових організацій галузей культури щодо посилення соціально-економічного захисту прав та інтересів працюючих».

З багатьох позицій профспілка працівників культури є одним із лідерів серед галузевих профспілок нашого краю. Профспілкові активісти галузі взяли активну участь у семінарах-нарадах, які проведено протягом лютого-квітня у всіх містах і районах області, засіданні круглого столу на тему: «Активна первинка – сильна профспілка», сказали своє вагоме слово під час збору підписів на позачерговому засіданні Закарпатської обласної ради профспілок з порядком денним «Про корумпованість судової системи України і рейдерське захоплення Будинку профспілок на пл. Народній, 5», яке відбулося у жовтні просто неба – на площі Народній, перед будівлею закарпатських профспілок, яка є їх символом і належить їм протягом 55 років.

Як член Ради Федерації профспілок України профспілковий лідер культури нашого краю Наталія Товтин на засіданні Ради ФПУ гостро порушила перед Міністром соціальної політики України Андрієм Ревою надзвичайно актуальну для Закарпаття проблему – виплату доплат і надбавок громадянам, які працюють в гірській місцевості. І це тільки один приклад, коли на тлі чиновницької бюрократії, незважаючи на неодноразові вимоги, звернення і заяви профспілки, не можна вирішити важливі для людей питання.

З метою регулювання виробничих, економічних і соціально-трудових відносин обласною профспілкою укладено з управлінням культури ОДА галузеву колективну угоду. На підприємствах, в організаціях і установах діють 140 колективних договорів, якими стовідсотково охоплені усі працюючі. Торік, згідно норм і положень колдоговорів, на запровадження непередбачених законодавством пільг і гарантій працівникам галузі та членам їх сімей виплачено 472 тис. грн., а в порівнянні з попереднім роком суми виплат зросли на 110 тис. грн. Літній галузевий оздоровчий табір «Гармонія» для творчо обдарованих дітей – єдиний у країні подібного профілю, який в цьому році відзначив своє 25-річчя, визнаний Федерацією профспілок України кращим в номінації «Кращий заклад оздоровлення і відпочинку дітей».

Гострими й емоційними були виступи на пленумі голови обласної профспілкової організації Наталії Товтин, голови первинної профспілкової організації Ужгородського коледжу культури та мистецтв Олесі Глуханич, голів районних профорганізацій галузі: Іршавської – Оксани Сідор, Воловецької – Надії Роман, члена президії обласної профспілкової організації Леонтія Ленарта та інших учасників пленуму. Серйозною проблемою для галузі є збереження мережі закладів культури, дитячих шкіл мистецтв в умовах децентралізації влади і створення об’єднаних територіальних громад. З цією метою за участі ЦК галузевої профспілки розроблено проект «Мінімальний культурний кошик» (мінімальні стандарти забезпечення культурними послугами), запровадження якого дасть можливість реально оцінити роботу працівників галузі, сприятиме піднесенню їх іміджу перед місцевими органами влади. Наводилися факти, коли працівникам культури не виплачуються у повній мірі доплати і надбавки, передбачені діючим законодавством. Прикладом цього може бути ставлення до оплати праці працівників культури з боку керівників Воловецького району, які вперто ігнорують неодноразові слушні звернення і пропозиції профспілкових активістів галузі. Необхідно, співпрацюючи з депутатами різних рівнів, домогтися, щоб при формуванні місцевих бюджетів на 2018 рік потреби організацій і установ культури  були забезпечені належним фінансуванням, не допустити ліквідації чи реорганізації закладів культури, масового вивільнення працівників, зменшення профспілкового членства.

Виступаючи на пленумі, голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько підкреслив, що профспілки області завжди відстоюватимуть права й інтереси спілчан, вимагатимуть від місцевих органів влади прислуховуватися до думки профспілкових організацій, реагувати на їх вимоги. Він детально зупинився на протистоянні обласної ради профспілок і Закарпатського окружного адміністративного суду за право на Будинок профспілок, яке набуває дедалі більшої гостроти, а також протестних акціях профспілок, їх найближчих діях.

З обговореного питання пленум ухвалив відповідну постанову, в якій визначив завдання профспілкових організацій галузей культури щодо посилення соціально-економічного захисту працюючих.

На фото:

- голова обласної профспілкової організації працівників культури Наталія Товтин і голова облпрофради Володимир Фленько під час пленуму;

- учасники пленуму обласної організації профспілки.

 

P1160232

 

Фото автора

Сергій Баранчиков,

завідувач відділу організаційно-

гуманітарної роботи

Закарпатської облпрофради 

Архiв
<< < Грудень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31