Результат досягається шляхом постійного діалогу

3 на початок

 

 

Вагомим підсумком роботи у минулому році для профспілкової сторони та адміністрації Держприкордонслужби стало підписання у грудні Галузевої Угоди між прикордонним відомством та Профспілкою працівників державних установ України, а також її реєстрація у встановленому законодавством порядку. Документ, який діятиме впродовж трьох років, формулює основні принципи визнання повноважень, захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників Служби, встановлює критерії та здійснює розвиток ділових партнерських взаємовідносин в інтересах охорони державного кордону. Варто додати, що свої підписи під Угодою поставили Голова Державної прикордонної служби України генерал-лейтенант Петро Цигикал, а від Профспілки працівників державних установ України – її очільник Юрій Піжук.

 

Складові Галузевої Угоди

– Голова Профспілки працівників державних установ України Юрій Миколайович Піжук зазначив, що підписана Угода укладена у відповідності до низки законодавчих актів та Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні.

Цей документ в першу чергу передбачає забезпечення трьох складових професійного рівня працівників Служби, а саме: створення належних умов для праці, підвищення фахової майстерності, стимулювання навчання за напрямом діяльності та підвищення власної кваліфікації.

Другий важливий блок, який стосується працівників, – соціально-економічна складова: охорона праці і здоров’я, оплата праці і відпочинку працівників.

Галузева угода, як і раніше, передбачає спільне вирішення соціально-економічних проблем, забезпечує участь представників обох сторін у роботі з укладення, обговорення і виконання колективних договорів, а також сприяє ефективному функціонуванню примирних комісій з розв`язання колективних трудових спорів.

В свою чергу голова Об‘єднаної профспілкової організації Державної прикордонної служби Антоніна Миколаївна Птиця наголосила на тому, що Галузева Угода між прикордонним відомством та Профспілкою працівників державних установ України має досить важливе значення, адже напряму стосується понад 7000 працівників, які входять у майже півсотню організаційних ланок Об‘єднаної профспілкової організації Державної прикордонної служби. Цими осередками на сьогоднішній день підписано 45 колективних договорів терміном на три роки. Тому положення Галузевої угоди варто розглядати в ракурсі невід’ємного взаємозв’язку з колективними договорами.

Звичайно, що вирішення соціально-економічних питань є повсякденною роботою Об‘єднаної профспілкової організації Державної прикордонної служби, зазначила А.Птиця. Показовим прикладом може служити той факт, що протягом цього року до профкому надійшло понад півсотні звернень від членів профспілки з органів охорони державного кордону. Питання, які підіймались у листах, стосувались широкого спектра діяльності: невірного нарахування заробітної плати, житлової проблематики, організаційно-штатних змін, необґрунтованого звільнення або обмеження прав працівників на роботу по суміщенню тощо. Профспілкою на всі ці звернення були надані відповіді з рекомендаціями, а також керівництво оперативно інформувалось про ті чи інші проблеми з метою якнайшвидшого їх вирішення. Красномовне свідчення цієї діяльності – проведення низки спільних засідань між профкомом та керівною ланкою відомства.

Як підсумок – жодного працівника не було звільнено, або накладено стягнення без скрупульозного розгляду кожної ситуації та обов’язкового погодження висновків з профспілкою. Сподіваємось, що така плідна співпраця з керівництвом відомства продовжуватиметься і надалі.

Слід також зазначити, що випадків затримки заробітної плати працівникам у підрозділах органів охорони кордону та центрального апарату немає. В цілому фінансові питання контролюються профкомами на всіх рівнях і розподіл премій, надбавок і доплат проводиться щомісяця комісійним шляхом. Середня заробітна плата працівників по відомству у цьому році складає 5624 грн.

 

Соцзахисту - особлива увага

Що стосується соціального захисту, як зазначив Голова Профспілки працівників державних установ України Юрій Миколайович Піжук, окремо варто б сказати про норми Угоди щодо окремої категорії працівників, які потребують додаткової уваги, а саме тих, кому необхідно спеціалізоване лікування. Це люди, які хворіють, наприклад, на гепатит, туберкульоз або СНІД. Процес лікування, одужання та реабілітації у них довготривалий. За цими працівниками в обов’язковому порядку зберігаються робочі місця та створюються відповідні умови. І завдання профспілки – максимально допомагати у рамках існуючого законодавчого поля людям, які потрапили у таку непросту життєву ситуацію.

Попри це, голова Об‘єднаної профспілкової організації Державної прикордонної служби Антоніна Миколаївна Птиця наголосила на такому важливому аспекті соціального захисту як оздоровлення та відпочинок працівників, адже, саме належна організація літнього відпочинку є невід’ємною складовою соціального захисту.

Це стосується як працівників, їх родин, так і учасників війни та бойових дій, військовослужбовців відомства та членів їх сімей. У цьому році за сприянням Об‘єднаної профспілкової організації Державної прикордонної служби оздоровлено 26 членів профспілки у санаторіях «Молдова», «Скадовськ», «Червона калина» та «Жовтень» та 20 дітей – у одеському санаторії імені Гагаріна та «Скадовськ». При чому профспілкою надана знижка на придбання путівок у розмірі понад 56 тисяч грн. Крім того, 65 членів профспілки та 35 дітей провели оздоровлення в санаторіях «Черче», «Аркада», «Аркадія» медичному реабілітаційному центрі «Затока»,  одеському таборі «Дружба». При оформленні документації була надана знижка на суму 107,9 тис. грн. Окремо варто згадати багатодітну сім’ю одного із офіцерів – члена профспілки, який має чотирьох малих діточок, і саме за сприянням профспілки ця родина оздоровлювалась у санаторії «Скадовськ».

Крім того, Об’єднана профспілкова організація ставить перед собою багато завдань серед яких варто виділити обмеження постановки працівників Служби на чергу для отримання житла та оподаткуванням путівок. Усі ці питання доведені до керівництва відомства і ведеться планомірна робота по їх вирішеннню.

 

Інститут капеланства: зроблені перші кроки

Як зазначив Юрій Піжук, вперше у цьому документі прописана нова категорія працівників, яка зовсім недавно з’явилась у штатних розписах прикордонних підрозділів. Це капелани. На сьогоднішній день нововведені посади зайняли 22 особи духовного сану. Необхідно відмітити, що всі організаційні питання введення нового інституту працівників вирішувались прозоро та досить ретельно.

         Як сказала Антоніна Птиця: «У Галузевій угоді з цього приводу закладені всі норми трудового законодавства. Ця категорія матиме дев’яту – дванадцяту тарифну сітку і в цьому плані їх можна прирівняти до психологів.

На моє особисте переконання, вплив капеланів у військових підрозділах навіть більший, ніж ми уявляємо. Церкві у нашій країні традиційно довіряють більше, ніж іншим інститутам, тому і роль священнослужителів значно серйозніша. Переконана, що новопризначені капелани посилюватимуть моральний дух охоронців кордону і будуть надійною психологічною опорою для наших прикордонників».

 

Розмір премій необхідно змінювати

Юрій Піжук зазначив, що Галузева угода передбачає широкий спектр можливостей для професійного зростання працівників Служби. Разом з тим, не все вдається передбачити. Під час підготовки проекту Галузевої угоди гостро йшли дискусії щодо підвищення рівня оплати праці інспекторів з охорони праці. І сьогодні варто було б звернути особливу увагу на цю категорію працівників. Адже напрямок їх діяльності дуже важливий, пов’язаний зі збереженням не тільки здоров’я але й життя. Хоча навантаження на них суттєве, а рівень оплати їх праці доволі низький. Звичайно, важко приводити дієві аргументи людині, яка отримує мінімальну зарплату, працюючи не покладаючи рук.

В свою чергу, Антоніна Птиця вказала на те, що професіонали не хочуть працювати за мінімум. Фахівці, які збираються звільнятись, а це не тільки інспектори з охорони праці, у першу чергу акцентують увагу на невідповідності службових навантажень з рівнем оплати.

І така ситуація притаманна усім регіонам, де розташовані прикордонні підрозділи. Тому питання підвищення рівня оплати праці стоїть сьогодні актуально як ніколи.

 

 

Основа діяльності – збереження робочого місця

Антоніна Птиця зазначила, що службовці, які відпрацювали на благо відомства 25 і більше років, достойні того, щоб отримати статус ветерана Державної прикордонної служби та мати можливість залишитись на гарантованому безоплатному перебуванню у лікувальних закладах прикордонного відомства.

Також вказала на те, що завдяки перемовинам, проведеним під час підготовки Галузевої угоди, вдалось домовитися про дуже важливу норму, що має спільну відповідальність, а саме - не звільняти працівників, що старші 45 років, якщо вони не набули права на пенсію.

Звичайно, принцип збереження для працівника робочого місця, як зазначив Юрій Піжук, є одним із головних у роботі будь-якої профспілкової організації. Усі інші складові діяльності: регулярна заробітна плата, доплати, премії, соціальний пакет у вигляді медичного забезпечення, можливості оздоровитись під час гарантованої щорічної оплачуваної відпустки, матеріальна допомога тощо - відштовхуються від цієї основи.

Він висловив тверде переконання у тому, що Профспілка і надалі у своїй діяльності буде дотримуватись принципу постійного активного соціального діалогу, який обов’язково має бути запорукою позитивного результату.

Профспілкова сторона із приємністю відмітила, що після підписання Галузевої Угоди між прикордонним відомством та Профспілкою працівників державних установ України, генерал-лейтенант Петро Цигикал у своїй промові зазначив, що «Профспілка є наше майбутнє, і я висловлюю своє прохання й пропозицію щодо підтримки стороною Профспілки наших намагань і заходів у боротьбі з корупцією і щодо соціального захисту людини праці, та сподіваюсь на взаємну підтримку». 

 

Профспілка працівників державних установ України

 

 

 

 

4 Піжук сказав

 

5 Птиця

 

 

 

6 завершення

Архiв
<< < Січень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31