Профспілка наполягає на перенесенні термінів або тимчасовому припиненні звільнення працівників ПАТ «НСТУ»

4-1

 

У рамках соціального діалогу минулої п'ятниці Профспілка прпцівників культури України та керівництво ПАТ «НСТУ» провели відкриту зустріч-обговорення процесу реформування компанії, у якій взяли участь голова Профспілки працівників культури України Людмила Перелигіна, голови первинних профспілкових організацій і голови профкомів регіональних філій та центральної дирекції ПАТ "НСТУ", голови усіх обласних організацій Профспілки, представники Київської міської організації Профспілки та члени профкому Національної радіокомпанії України.

Від Держкомтелерадіо був присутнім заступник голови Микола Білоус.

 

З боку керівництва ПАТ "НСТУ" з представниками профспілок спілкувалися виконавчий директор Олександр Лієв, член правління Микола Чернотицький, заступник виконавчого директора по роботі з філіями Михайло Шматов, директор юридичного департаменту Максим Дорофеєв, директор департаменту організації та розвитку мереж телерадіомовлення Дмитро Грузинський, заступниця директора департаменту управління персоналом Марія Глоба та директорка PR-департаменту Вікторія Сидоренко. За допомогою скайп-зв’язку до присутніх приєдналися менеджери всіх регіональних філій.

 

3-1

 

У ході консультацій обговорювалися питання оптимізації та зміни штатної структури компанії, пом’якшення процесу скорочення штатних посад, ситуацію критичного недофінансування НСТУ цього року. Незважаючи на норму Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», що передбачає 0,2% видатків Держбюджету на фінансування Суспільного мовника, у 2018 році для НСТУ передбачено лише 776 млн грн, що більш ніж удвічі менше за необхідну, гарантовану законом суму. Присутні представники профспілкових організацій висловили занепокоєння тим, що таке низьке фінансування не передбачає жодних витрат на оплату трансляції, податки, виробництво програм, оновлення техніки.

У вступному слові Голова Профспілки працівників культури України Людмила Перелигіна зазначила, що адміністрацією Товариства надано Техніко-економічне обґрунтування рішення правління щодо змін в організації виробництва і праці ПАТ «НСТУ», штатні розписи філій Компанії, перелік працівників, що підлягають звільненню та єдині для всіх філій заходи щодо пом’якшення умов скорочення штату та чисельності працівників.

 

2-2

 

 

Водночас, Людмила Перелигіна наголосила, що формування єдиних заходів щодо пом’якшення умов скорочення штату та чисельності працівників відбувалося без врахування колективних договорів філій Товариства. Крім того, правління та виконавча дирекція НСТУ не скористалися можливістю завчасного попередження масового вивільнення працівників Товариства та не розробили заходи з використанням можливої перепідготовки кадрів, навчання новим професіям та тимчасового припинення прийому нових працівників.

 

Голова Житомирського обкому Профспілки Неля Паламарчук висловила не згоду з рішенням про використання аутсорсингової моделі для обслуговуючого персоналу в НСТУ, такого як охоронці, прибиральниці чи водії та вважає, що ці посади варто було б залишити у штаті.

 

Голова первинної профспілкової організації Тернопільської філії Ігор Бенцал позитивно оцінив деякі заходи, направлені на пом’якшення несприятливих наслідків звільнень, серед яких виплата двох посадових окладів співробітникам при звільненні за угодою сторін та запровадження «гарячої лінії» для надання юридичних консультацій працівникам НСТУ.

 

Виконавчий директор ПАТ «НСТУ» Олександр Лієв презентував процес реформування компанії. Він наголосив присутнім, що структурні реформи в НСТУ зумовлені, найперше, зміною її юридичного статусу, а саме – утворенням Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України». Введення в дію з 2 квітня 2018 року нової тарифної сітки передбачає збільшення посадових окладів штатних працівників ПАТ "НСТУ". Цей крок стане можливим завдяки зменшенню кількості штатних посад у компанії.

 

З метою досягнення спільних позицій з неузгоджених питань, Профспілка звернулася до керівництва ПАТ «НСТУ» з пропозицією продовжувати консультації із запровадження заходів із запобігання масовим вивільненням як в регіонах, так і на галузевому рівні.

 

6-1

 

 

Одночасно, з метою усунення недоліків та визначення спільної позиції щодо неузгоджених заходів, керуючись статтями 494 Кодексу законів про працю України та 22 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» («Профспілки мають право вносити пропозиції державним органам, органам місцевого самоврядування, роботодавцям, їх об’єднанням про перенесення термінів, тимчасове припинення або скасування заходів, пов’язаних з вивільненням працівників, які є обов’язковими для розгляду»), Профспілка працівників культури України по закінченню консультацій 26 січня 2018 року звернулася до Держкомтелерадіо України, яке, відповідно до статті 4 Статуту НСТУ визнано єдиним акціонером ПАТ «НСТУ», з пропозицією розглянути питання про перенесення термінів або тимчасове припинення заходів, пов’язаних з вивільненням працівників Телерадіокомпанії (Звернення додається).

 

 

 Профспілка працівників культури України

 

 

Архiв
<< < Лютий 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28