20180220 132919

 

 

Як працюють профспілки Польщі в галузі пенсійного забезпечення? Яка мінімальна пенсія у поляків, які фактори впливають на її величину пенсії, як працюють профспілки в установах ZUSу(закладу соціального забезпечення Польщі)?

19-го лютого група профспілкових лідерів профспілки Пенсійного фонду Київської області прибула в Навчально-методичний центр профспілок Волинської області для участі в навчальному семінарі Луцьк-Хелм-Люблін-Луцьк. Викладачі НМЦ розповіли київським гостям про сучасні українсько-польські відносини, про моделі поведінки профспілкової організації під час звільнення працівників за скороченням, а також про використання PR-у в діяльності профспілок.

 

Три наступні дні промайнули миттєво, завдяки новим враженням - навчанням в Польщі, зустрічам з колегами, що працюють у закладі пенсійного забезпечення, обміном досвідом, цікавим екскурсіям. Група мала можливість відчути роботу «ZUS»y зсередини, порівнявши умови надання послуг населенню у нас і в Польщі. Цікава презентація, шквал запитань з обох сторін зробили цю зустріч вкрай корисною для обох сторін.

 

П’ятий день знову провели в Луцьку - побували на екскурсії на підприємстві «Едельвіка», яке виробляє тканини, шиє і продає сучасного дизайну елегантні вишиванки та інший етно-одяг. Потужності підприємства неабияк вразили чудовою якістю і асортиментом. Завершення семінару відбулося в одному з найцікавіших музеїв Луцька - Музеї Волинської ікони

 

Такі семінари з виїздом до Польщі, Чехії і Білорусі Навчально-методичний центр профспілок Волині практикує постійно вже не один рік.

 

Фахові зустрічі з колегами інших країн, обмін досвідом – професійним і профспілковим, нові контакти- це завжди корисно. І, найголовніше. Вартість таких семінарів є абсолютно прийнятною для профбюджету.

 

20180223 093605

 

 

P1230112

 

P1230113 

 

 

 

Олена Даниленко,

спеціаліст навчального відділу

НМЦ Профспілок Волинської області