Проблема дотримання прав жінок залишається актуальною в Україні

IMG 1562

 

Днями в Навчально-методичному центрі профспілок відбулася дискусійна платформа «Права жінок: український політико-правовий контент», яка була проведена в рамках відзначення Дня боротьби за права жінок та міжнародний мир – 8 березня.

 

Захід став можливим завдяки ініціативі Центру ґендерної освіти Чернігівського національного технологічного університету (ЧНТУ) та громадської організації «Спілка жінок Чернігівщини», за підтримки Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації, ГО «Ліга ділових і професійних жінок України».

Організатори переслідували наступну мету – привернення уваги громадськості та фахівців до проблем забезпечення прав жінок задля попередження випадків соціального насильства, різноманітних форм дискримінації. У заході взяли участь представники органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських та профспілкових організацій, наукова спільнота Чернігівського національного технологічного університету, Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г. Шевченка, Академії державної пенітенціарної служби України.

 

IMG 1561

 

У вступному слові заступник директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації, начальник управління у справах сім’ї та молоді В’ячеслав Голуб зазначив, що в рамках відзначення Міжнародного дня прав жінок органи державної влади та місцевого самоврядування, громадські та правозахисні організації проводять значну низку заходів щодо попередження та подолання порушення прав жінок, але обраний формат – дискусійна платформа, дає можливість обговорити питання, які є актуальними не тільки для жіноцтва, а й для всього суспільства загалом.

Керівниця Центру ґендерної освіти Чернігівського національного технологічного університету Наталія Ємець, наголосила що заклади вищої освіти є надзвичайно потужним інструментом у популяризації ґендерної рівності і справедливості, тому викладачі університету активно долучилися до обговорення проблеми дотримання прав жінок.

Директорка підприємства «Навчально-методичний центр» Федерації профспілкових організацій Чернігівської області Тетяна Осадча відзначила, що платформа демонструє небайдужість громадськості до означеної проблеми і сприяє подоланню проявів дискримінації щодо жінок.

Голова громадської організації «Спілка жінок Чернігівщини» Ірина Дорожкіна побажала учасникам натхнення та плідної співпраці, відзначивши, що жіночі громадські організації сприяють формуванню активної життєвої позиції жіноцтва в нашому регіоні, питання, котрі розглядатимуться в ході дискусії сприятимуть підвищенню соціальної захищеності, так званої, “слабкої частини населення”.

Підняті питання, зокрема, соціальна сутність Міжнародного дня прав жінок, міжнародно-правові аспекти дотримання прав жінок, новації державної політики щодо запобігання і протидії домашньому насильству, трудові права та гарантії жіноцтва, ґендерні виміри вітчизняного політичного простору, місце жінки в науці, управлінській та підприємницькій діяльності, соціальна та правова захищеність жіночої частини населення, викликали жвавий інтерес учасників, а формат заходу дав можливість висловитися кожному.

 

IMG 1578


Активну участь у дискусійній платформі взяли науково-педагогічні працівники ЧНТУ Наталія Шакун – завідувачка кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, Світлана Задорожна – доцент кафедри менеджменту та державної служби, Ростислав Ілльєнко – доцент кафедри управління персоналом та економіки праці, Надія Сенченко – доцент кафедри кримінального права та правосуддя, Олена Акименкодоцент кафедри бухобліку, оподаткування і аудиту, Алла Шпомер – доцент кафедри цивільно-господарського права та процесу, Наталія Пузирна – старший викладач кафедри трудового права, адміністративного права та процесу.

 

Віталій Копиш

Навчально-методичний центр профспілок Чернігівської області

Архiв
<< < Грудень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31