Головне – запобігти колективним трудовим спорам

DSC03862

 

Відомо, що саме конструктивна взаємодія відділення Національної служби посередництва і примирення в області з організаціями профспілок, роботодавців, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування сприяє запобіганню виникненню колективних трудових спорів. Це актуальне питання нещодавно розглядалося на засіданні обласної тристоронньої соціально-економічної ради. Голова Федерації профспілок Кіровоградської області Максим Баланенко підкреслив, що ФПО та її членські організації активно використовують всі правові механізми для вирішення колективних трудових спорів для захисту прав членів профспілок. «Ще в 2011 році, тобто з року утворення НССП, ФПО підписала Угоду про співпрацю з обласним відділенням. Головною її мета – стабілізація соціально-трудових відносин, попередження виникнення колективних трудових спорів та вирішення розбіжностей між працівниками і роботодавцями. На щастя, в області немає масових довготермінових конфліктів. У тих конфліктах які виникали в трудових колективах, де діють первинні профспілкові організації, ми завжди діяли спільно і, як правило, досягали порозуміння.

Максим Баланенко звернув увагу на окремі напрями спільної роботи. Перш за все, на наростання протестних настроїв у колективах. Протягом року у черговий раз зросли ціни на продукти харчування, товари першої необхідності, знову розглядається питання підвищення ціни на газ. Останньою новиною Прем’єр-міністр грається з населенням, як кіт із мишою. До речі, теплогенеруючі підприємства Кропивницького, не чекаючи підвищення ціни на газ, значно підвищили тарифи на тепло. Уряд заспокоює субсидією, але у Порядок її нарахування внесені такі новації, що позбудеться цієї допомоги значна частина сімей, яка конче її потребує. Наприклад, причиною може стати неперерахування роботодавцем ЄСВ. В області таких підприємств сотні, а борги майже 40 млн. грн. Найбільша напруга у шляховиків, де борг з ЄСВ сягнув більше 5 млн. грн. Ситуація патова: через борги підприємства не можуть вибороти на тендерах виконання робіт, що в свою чергу, призводить до скорочення працівників. І як наслідок - без роботи, без зарплати і без субсидії.

Ще однією з причин відмови у виплаті субсидій – переведення на роботу на неповний робочий час не з волі працівника. Хвилюють людей і наміри влади включити до доходів для призначення субсидій податки та внески. Усі ці негаразди лягають на зовсім неадекватний розмір зарплат працівників. Додаються борги із зарплати. Тому настрій у людей, прямо скажемо, вибухо небезпечний.

Від керівників галузевих профспілок, профспілкових об’єднань спілчани вимагають відповідного захисту. Саме тому у ці дні Федерація профспілок України проводить Всеукраїнську акцію протесту.

За словами Максима Баланенка, багато чого залежить від соціальних партнерів. «Зважаючи на ситуацію, необхідно постійно зустрічатись із трудовими колективами, не перекидати цю роботу на профкоми, їхніх керівників, не вважати голову профкому ворогом, якщо він інформує про загострення ситуації на підприємстві, погрожувати ліквідацією профспілки та скороченням працівників. Навпаки, треба в тандемі вирішувати проблеми, пояснюючи працівникам ситуацію. Трудовий колектив повинен володіти економічним станом підприємства, його перспективами. Зараз у нас такий час, що працівниками необхідно дорожити, бо вже чітко відчувається їхній дефіцит. Хочу підкреслити, що не варто вважати трагедією звернення працівників до служби примирення, бо головне її призначення – не допустити конфлікту, мирно його врегулювати».

Про співпрацю з організаціями профспілок розповіла начальник обласного відділення НСПП Оксана Крайносвіт.

Голова ФПО висловив занепокоєння тим фактом, що наприкінці вересня СПО роботодавців прийняв рішення призупинити участь сторони у роботі національної тристоронньої соціально економічної ради. «З метою уникнення таких подій ФПО, перейнявши досвід окремих областей, підготувала проект Розпорядження голови ОДА «Про посилення взаємодії органів виконавчої влади, її органів місцевого самоврядування з організаціями роботодавців і профспілок. Головна мета його – поліпшення соціального діалогу на обласному рівні, спільне вирішення проблемних питань розвитку області.

DSC03860

Марія Іванова,

м.Кропивницький

Архiв
<< < Вересень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30