Изображение 1159

 

5 листопада 2018 року, напередодні Всеукраїнського Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва відбулася зустріч Міністра культури України Євгена Нищука з представниками Профспілки працівників культури України для обміну думками та обговорення питань соціально-економічного характеру сфери культури, які потребують термінового вирішення на державному рівні.

 

Профспілкову делегацію представляли: Голова Профспілки Людмила Перелигіна, заступник Голови Профспілки Галина Гайдук та голови обласних організацій Профспілки: Вінницької – Тетяна Побережна, Дніпропетровської – Анатолій Яловий, Житомирської – Неля Паламарчук, Запорізької - Олена Бойко, Львівської – Михайло Підгурський, Хмельницької – Микола Луценко, Черкаської – Василь Марштупа.

 

Изображение 1155

 

Привітавши Міністра з професійним святом, Голова Профспілки Людмила Перелигіна зазначила, що нашим головним кредом у взаємовідносинах з Міністерством є конструктивний соціальний діалог. Тільки через тісне соціальне партнерство можлива мобілізація зусиль виконавчої влади та Профспілки.

Ця зустріч відбувається після Всеукраїнської профспілкової акції 17 жовтня, за результатами якої Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман дав урядові доручення щодо активізації соціального діалогу з проблемних питань.

 

Изображение 1308

 

Учасники зустрічі підкреслили, що з метою ефективного просування державних реформ у сфері культури необхідно: урядовою постановою затвердити «мінімальний культурний кошик», внести зміни до Бюджетного кодексу України в частині надання з державного бюджету культурної субвенції, поширити освітню субвенцію на мистецькі школи комунальної форми власності. Саме ці комплексні заходи дозволять запобігти руйнуванню сфери культури у регіонах, особливо у сільській місцевості.

Крім того, працівники культури чекають позитивного вирішення владою питань щодо 50-відсоткового підвищення оплати праці працюючим на «лінії розмежування» у Донецькій та Луганській областях, внесення змін до Державної цільової програми відновлення та розбудови миру в східних регіонах України в частині відновлення ушкоджених закладів та стимулювання розвитку культури в цих регіонах, виплати допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та доплати за вислугу років працівникам цирків, філармоній та концертних організацій, розроблення Стратегії розвитку клубної сфери в Україні та інших.

 

Изображение 1250

 

У виступах йшлося про найболючіші проблеми, з якими стикаються профспілковці сьогодні у регіонах. На жаль, законодавчим механізмом органам місцевого самоврядування надано повної самостійності та максимальних повноважень у вирішенні подальшої долі районних, міських, сільських закладів культури, а практика засвідчує, що у більшості новостворених громад відношення до культури залежить, в першу чергу, від світотгляду та свідомості нових власників на місцях. Тому, в регіонах мають місце як позитивні, так і негативні приклади реорганізації їх діяльності.

 

Изображение 1382

 

В ході заходу зазначалося, що зустрічі такого роду – ще одна можливість підвести підсумки конструктивної співпраці та визначити пріоритети подальшого розвитку української культури в умовах масштабного державного реформування з наголосом на посилення соціального статусу працівника культури. Як зазначив Міністр культури Євген Нищук, культурний працівник уособлює імідж країни та несе у собі атмосферу того, що у ній відбувається.

Пропозиції Профспілки знайшли схвальну підтримку Міністра культури України.

 

Изображение 1429

 

Профспілка працівників культури України