IMG-083bc3dd8ba99f4fab87930344066e09-V

 

 

У Полтавській облпрофраді відбулася зустріч профспілкових лідерів з Головою Національної служби посередництва і примирення України Олександром Ярославовичем Окісом.

Плідна і, як зазначили сторони, взаємно корисна у підсумку дискусія щодо необхідності внесення суттєвих змін до Закону України «Про соціальний діалог» окреслила чимало ділянок спільної роботи, котрі потребують більшої уваги, солідарних зусиль, а подекуди – і переформатування стосунків.

Зокрема, на Полтавщині залишаються проблемними питання погашення заборгованості із виплатою заробітної плати, трудові спори за участю профспілок і роботодавців інколи набувають вигляду «тліючих» конфліктів, що відчутно шкодить інтересам працівників. Очільник НСПП України покартав профспілкові органи за несерйозне ставлення до процедури отримання статусу репрезентативності: інколи у гонитві за іміджем профорганізації маніпулюють чисельністю, подаючи недостовірні дані. Щоправда, претензії до об'єктивності адресувались так званим «вільним» профспілкам. Одна з них нарахувала у своїх лавах мільйон членів, у той час як реальна чисельність спілчан у тих «надто вільних» шеренгах уп'ятеро менша.

На проблемних вузлах соціально-економічної політики на місцевому та всеукраїнському рівнях акцентували увагу голова облпрофради Леонід Вернигора , керівники обласних організацій профспілок Валерій Пухай (профспілка «Машметал»), Петро Латиш (працівників житлово-комунального господарства місцевої промисловості, побутового обслуговування населення), Григорій Шумейко (працівників освіти і науки), Олександр Кувічка (працівників охорони здоров'я), Ірина Богуш ( працівників державних установ ) , Галина Харченко ( працівників агропромислового комплексу ).

Голова облпрофради Леонід Вернигора, виходячи з особливої актуальності майнового конфлікту профспілок Полтавщини з Фондом Держмайна України та Генпрокуратурою, звернувся до Окіса О.Я. з проханням виступити посередником у залагодженні суперечки та реально підтримати позицію профспілок. НСПП як соціальний арбітр має для цього всі можливості. 

Власним баченням полтавських соціальних векторів та шляхів удосконалення співпраці з учасниками зустрічі поділилася начальник обласного відділення НСПП України Оксана Атаманюк.

Зійшлися на необхідності розширення і поглиблення діалогу структур, від ефективної взаємодії яких залежить партнерство у надто важливій для суспільства сфері соціальних відносин.

 

IMG-584fd836908d5ca3f1dddbfa2b7ace3a-V

 

IMG-15287b4427f6603bacc5c85850f7acb2-V

 

IMG-582495cbcbce738dc7d56f5b599d9d3e-V

 

IMG-b4a7a8df817a34bdfa8b71d5e78e1ab1-V 

 

IMG-f3f7ddc3dcda8a361fa4ae1d7cf51df0-V

 

Ганна Таргаєва,

заступник голови Полтавської облпрофради