gerbjkh 

Професійна спілка працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення  України долучилася до спільної боротьби  профспілок України  щодо недопущення ухвалення Верховною Радою України сумнозвісного антипрофспілкового законопроекту №2681.

 

Зокрема, листом від 3 червня 2020 року  №01-70, ЦК Профспілки звернувся до народного депутата України, першого заступника Голови Комітету ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг  Олексія Кучеренка за  підтримкою та проханням виступити  з  пропозицією  відтермінувати  прийняття  рішення  про  включення  цього  законопроекту  до порядку денного й рекомендувати Комітету провести додаткові погоджувальні процедури з  профспілками з метою недопущення порушень Конституції, законів України та міжнародних актів, ратифікованих Україною.

Окремо наголошено на висновках Міністерства юстиції України та науково експертного управління ВРУ  щодо невідповідності  багатьох  положень  законопроекту  основоположним  правам людини i національним законодавчим актам та негативній оцінці законопроекту 2681 міжнародною профспілковою.

Також Харківська обласна організація Профспілки не залишилася осторонь. Беручи до уваги рекомендації Федерації профспілок України та Центрального комітету Профспілки, було направлене звернення на ім’я народної депутатки України Марії Мезенцової. 

Звернення саме до М. Мезенцової обумовлено тим, що по-перше, серед її виборців багато членів нашої Профспілки, оскільки вона обиралася на посаду депутата по Харківському округу. По-друге, згадана депутатка є головою підкомітету з питань наближення законодавства України до законодавства ЄС Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України з Європейським Союзом.

Було висловлено прохання до народної депутатки виступити з пропозицією відтермінувати прийняття рішення про включення до порядку денного засідань ВРУ законопроекту №2681«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)» як такого, що порушує національне законодавство та норми міжнародного права, та рекомендувати парламентському комітету провести додаткові погоджувальні процедури з профспілками.

Також було наголошено, що у разі прийняття подібних законопроектів українське законодавство ніколи не наблизиться до законодавства ЕС, а саме цього прагне підкомітет, очолюваний М. Мезенцовою. 

Професійна спілка працівників житлово-комунального господарства,

місцевої промисловості, побутового обслуговування населення  України