ПРЕЗИДІЯ ФПУ. Час вимагає рішучих та ефективних дій

 

ПРЕЗ

 

В сучасних складних політичних та соціально-економічних умовах значно зростає роль профспілок як найбільш ефективного представника законних прав та інтересів працюючої людини, який неухильно відстоює принципи соціальної справедливості, відповідальності влади та роботодавців перед працівниками. Тому сьогодні на професійні спілки та їх актив покладають свої сподівання та очікування вирішення найактуальніших та гострих проблем мільйони членів профспілок, простих громадян України. Про це говорили учасники засідання Президії Федерації профспілок України, що відбулось 30 вересня у Києві. Вів засідання Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий. В заході також взяли участь Міністр соціальної політики України Андрій Рева, Уповноважений Верховної Раді з прав людини Валерія Лутковська, Голова НСПП Олександр Окіс, народні депутати України, заступники Голови ФПУ Євген Драп’ятий, Володимир Саєнко, Олександр Шубін.

Якими мають бути дії профспілок в умовах шокового підвищення цін і тарифів на послуги ЖКГ? Що необхідно зробити, щоб Державний бюджет на 2017 рік відповідав інтересам працівників? Ці та інші питання були у центрі уваги учасників засідання Президії ФПУ.

 

ПРЕЗ1

 

Під час засідання було обговорено низку актуальних та важливих питань зокрема стосовно позиції Федерації профспілок України, її членських організацій щодо основних соціально-економічних показників Державного бюджету України на 2017 рік та стан урахування у ньому профспілкових пропозицій, а також про виконання вимог профспілок, визначених Постановою Ради ФПУ від 23.06.2016 № Р-2-4 «Про позицію і дії ФПУ, її членських організацій на захист прав та інтересів працюючих в умовах шокового підвищення ціни на газ і тарифів на житлово-комунальні послуги.

В інформації з цих питань Голови ФПУ Григорія Осового, виступах членів Президії зазначалось, що Федерацією профспілок України та членськими організаціями ФПУ для забезпечення виконання вимог профспілок, викладених в постанові Ради ФПУ від 23.06.2016 № Р-2-4 «Про позицію і дії ФПУ, її членських організацій на захист прав та інтересів працюючих в умовах шокового підвищення ціни на газ і тарифів на житлово-комунальні послуги», здійснено широкий спектр дій. Так, було затверджено Операційний план подальших солідарних дій ФПУ та її членських організацій на період до 15 вересня 2016 року, склад робочих груп від профспілкової Сторони з підготовки законопроекту щодо реформування системи оплати праці та за участю експертів з метою опрацювання пропозицій щодо перегляду цін на природний газ.

 

ПРЕЗ2

 

На підтримку вимог, що містилися у Заяві Ради ФПУ, 6 липня у м. Києві відбувся Всеукраїнський марш протесту профспілок і пікетування Верховної Ради, під час якої було прийнято Резолюцію з ультиматумом до ВР та депутатських фракцій та груп. За результатами зустрічі представників профспілок з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом надано доручення центральним органам виконавчої влади зокрема стосовно розробки до 1 вересня ц.р. законопроектів щодо реформування системи оплати праці та утворення робочої групи з опрацювання пропозицій щодо перегляду цін на природний газ.

Також було затверджено план невідкладних заходів щодо погашення заборгованості із заробітної плати.

Зазначені питання відображені й у Генеральної угоді на 2016 – 2017 роки, підписаній 23 серпня ц.р.

 

ПРЕЗ3

 

Разом з цим, незважаючи на тиск профспілок, прийняті рішення місцевими органами та подані судові позови, позиція Уряду щодо ціни на газ і тарифів на житлово-комунальні послуги залишається незмінною, а створена на виконання доручення Прем’єр-міністра України міжвідомча робоча група з опрацювання пропозицій щодо перегляду цін на природний газ не провела жодного засідання.

Голова ФПУ Григорій Осовий наголосив, що у профспілок є чітка, прозора та ефективна позиція з цього питання і вони будуть відстоювати її на всіх рівнях – від парламенту та Уряду до місцевих органів державної влади . Профспілки, громадськість та органи самоврядування вже заявили про свою принципову позицію, зазначив він. Зараз – слово за Урядом та Верховною Радою, які не мають права ігнорувати інтереси простих людей.

 

ПРЕЗ8

 

Після обговорення важливих соціально-економічних питань, Президія відзначила, що вимоги профспілок, визначені у Заяві ФПУ, схваленій Радою ФПУ 23 червня 2016 року, державною стороною та стороною роботодавців не виконані. У зв’язку з цим, Президія ФПУ доручила керівництву Федерації звернутися до Пем’єр-мінстра України та СПО сторони роботодавців з пропозицією провести зустрічі з профспілковим активом з питань, які є предметом колективних трудових спорів, з метою обговорення шляхів врегулювання конфліктних питань та визначення дорожньої карти розвитку економіки, збереження та створення сучасних безпечних робочих місць, реформування системи оплат праці. В разі невиконання вимог до проведення зустрічей та розвитку соціального діалогу, Федерація профспілок України, її членські організації залишають за собою право на проведення масових акцій протесту.

 

ПРЕЗ9

 

Було також вирішено доручити керівництву ФПУ та її членським організаціям у рамках бюджетного процесу відстоювати необхідність підвищення основних державних соціальних стандартів та гарантій (розмірів прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати, посадовог
окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду Єдиної
тарифної сітки, мінімальної пенсії, соціальних виплат та допомог) з метою
компенсації їх інфляційного знецінення у 2013-2014 роках.

У виступах також говорилось, що 21 вересня 2016 року відбулося представлення у Верховній Раді України проекту Держбюджету на 2017 рік та його взято до розгляду. Народні депутати формуватимуть свої пропозиції та направлятимуть їх до профільного комітету Парламенту до 1 жовтня 2016 року. Комітет Верховної Ради України з питань бюджету не пізніше 15 жовтня готує висновок і пропозиції щодо проекту закону і таблиці пропозицій суб'єктів законодавчої ініціативи для їх розгляду під час 1-го читання, яке має відбутися не пізніше 20 жовтня цього року. Зараз ФПУ готує постатейні зауваження та пропозиції до проекту. Вони будуть надані членським організаціям для інформування народних депутатів та направлені профільним комітетам.

Було підкреслено, що аналіз проекту бюджету показав, що у ньому враховано домовленості за Генеральною угодою па 2016-2017 роки, а саме:

-   зростання розміру мінімальної заробітної плати двічі на рік з перевищенням прогнозного індексу інфляції на 2%;

-   недопущення зростання грошового розриву між розмірами мінімальної заробітної плати та базового тарифного розряду ЄТС.

Проте, зобов'язання Уряду щодо забезпечення скорочення грошового розриву між розмірами мінімальної заробітної плати та базового тарифного розряду ЄТС на рівні, що перевищує 8,1%, лишилися не врахованими. На виконанні зазначеної домовленості ФПУ наполягатиме під час подальшої роботи.

Мова йшла також про те, що на сьогодні у Верховній Раді України зареєстровано два законопроекти, розроблені на основі законопроекту Федерації профспілок України, і спрямовані на підвищення розміру мінімальної заробітної плати до рівня фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також запровадження галузевих підвищувальних коефіцієнтів до заробітної плати в небюджетній сфері.

Не менш гостро пройшло обговорення питань соціально-економічного блоку, серед яких зазначимо такі: «Про дії ФПУ, її членських організацій із захисту прав членів профспілок на достроковий вихід на пільгову пенсію за роботу в важких і шкідливих умовах праці», «Про заходи до Всесвітнього дня дій профспілок за гідну працю та Міжнародного дня боротьби з бідністю», «Про основні завдання колдоговірної роботи на 2017 рік відповідно до положень Генеральної угоди на 2016–2017 роки», «Про Представника (представників) Федерації профспілок України у Верховній Раді України» та інші важливі питання.

 

З презентацією профспілкової стороні проекту Державного бюджету України на 2017 рік виступив Міністр соціальної політики України Андрій Рева. Під час дискусії навколо положень Основного фінансового документу країни він відповів на питання присутніх (більш детальну інформацію читайте на нашому сайті).

 

ПРЕЗ4

 

Під час засідання Президії ФПУ було підписано Меморандум про співпрацю між Федерацією профспілок України та Уповноваженим Верховної Ради з прав людини. Цей документ підписали Голова ФПУ Григорій Осовий та Уповноважений ВР з прав людини Валерія Лутковська (інформацію про це див. на нашому сайті).

Голова НСПП Олександр Окіс виступив з інформацією «Про взаємодію Національної служби посередництва і примирення та Федерацією профспілок України відповідно Угоди про співпрацю між ФПУ та НСПП», а також вручив Голові ФПУ Григорію Осовому Свідоцтво про репрезентативність ФПУ.

 

 

ПРЕЗ6

 

Було також підписано Угоду про співробітництво між ФПУ та ФСТ «Україна».

Після жвавої дискусії Представником Федерації профспілок України у Верховної Раді України обрано народного депутата України Сергія Капліна.

 

ПРЕЗ7

 

Під час засідання також відбулась дискусія з організаційних питань і питань управління майновим комплексом ФПУ, а також про відзначення нагородами ФПУ.

По всім названим питанням Президія прийняла відповідні постанови.

 

Прес-центр ФПУ

Архiв
<< < Жовтень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31