До третьої річниці Революції гідності

image

 

 

Трагічні події 18–20 лютого 2014 року на майдані Незалежності в Києві призвели до втрати багатьох людських життів героїв, яких народ назвав «Небесною сотнею». Їхній подвиг продемонстрував усьому світові приклад відваги, силу духу й жертовність громадян, які вийшли на мирний протест і віддали своє життя на Майдані, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Ми вклоняємося їх жертовності та висловлюємо щире співчуття рідним і близьким загиблих.

Світла пам'ять героям!

 

Події того періоду спричинили і великі матеріальні збитки. У полум’ї пожежі було знищено будівлю, що десятиліттями прикрашала центр столиці, – Будинок Федерації профспілок України.

Сьогодні неможливо уявити майдан Незалежності без головного її символу – будівлі профспілок, що являла собою не тільки пам’ятку архітектури своєї епохи, а й була центром профспілкового руху і соціального діалогу. В ній людина праці завжди могла отримати необхідну допомогу від ФПУ та всеукраїнських профспілок, київських обласної і міської рад профспілок щодо захисту своїх соціально-економічних прав.

З перших днів мирного протесту саме наша будівля стала дахом над головою для мітингувальників. Тут було налагоджено відпочинок, обігрів, надання харчування учасникам протесту та медичної допомоги постраждалим. Саме тут розташувався Штаб національного спротиву. Образ нескореного Майдану постійно асоціювався з Будинком профспілок під час телевізійних трансляцій на провідних телевізійних вітчизняних каналах та за кордоном, демонструючи велич і незламність національного духу. Тому профспілковий будинок, як і сам Майдан, у багатьох країнах світу перетворився не тільки на символ Революції гідності, а й прагнення людей до свободи, демократії і кращого майбутнього.

Щоб знову забилося серце профспілкового руху України в центрі столиці, 27 березня 2014 року ФПУ було засновано Благодійний фонд «Відродження Будинку профспілок» та сформовано його наглядову раду, до складу якої увійшли поважні та відомі представники громадянського суспільства, органів державної влади, міжнародних профспілкових об’єднань.

За період його існування на рахунок Фонду надійшло 3,401,186 гривень, 16,518 євро і 12,496 доларів США - це кошти, які переказали небайдужі люди, громадські, державні та профспілкові організації, міжнародні профспілкові об’єднання та профспілки.

Після закінчення слідчих дій, влітку 2014 року розпочався процес ліквідації пожежі: проведено ремонтні роботи по теплотрасі та консервації теплопункту, утилізовано негабаритні та будівельні відходи, з приміщень вивезли 15 тис. тон сміття, виконано комплекс протиаварійних робіт. У жовтні розпочався  процес реконструкції: закрито віконні та дверні прорізи, щоб захистити приміщення від снігу, дощу і вітру. Закріплені аварійні конструкції, зміцнений каркас будинку. Проведено технічне та інструментальне обстеження основних будівельних конструкцій, геологічні та гідрогеологічні дослідження – висновок: споруда в задовільному стані, будинок потрібно відновити.

На сьогодні ФПУ надає інформацію щодо процесуального статусу ФПУ у кримінальному провадженні №1201400060000228, яке було відкрито Генеральною прокуратурою України за фактами організації перевищення службових повноважень, вчинення масових вбивств громадян у м. Києві з 18 по 21 лютого 2014 року, незаконного перешкоджання службовими особами вищих органів державної влади проведенню зборів та мітингів.

Серед іншого в рамках досудового розслідування по вищевказаному кримінальному провадженню було перевірено причини та обставини виникнення 18 лютого 2014 року пожежі у Будинку спілок. В межах досудового розслідування 10.06.2014 ФПУ було визнано потерпілою стороною та були проведені відповідні експертизи для встановлення розміру збитків.

Станом на 16.02.2017 досудове розслідування завершено, матеріали кримінального провадження передано до суду для подальшого розгляду та винесення відповідного вироку.

За рахунок зібраних Благодійним фондом «Відродження Будинку профспілок» коштів після пожежі були проведені першочергові протиаварійні роботи у Будинку. Для виконання подальших капітальних будівельно-відновлювальних робіт ФПУ залучено інвестора

27 листопада 2015 року було укладено інвестиційний договір між ФПУ, Господарським управлінням ФПУ, інвестором «ІТТ- нерухомість» та будівельною компанією «Фенікс-груп», яка виступила генеральним підрядником виконання комплексу робіт, спрямованих на відновлення тієї частини Будинку профспілок, фасад якої виходить на Майдан.

Весь процес розподілено на три етапи. На першому етапі буде відновлено каркас, тобто несучу спроможність будівлі. На другому етапі будуть проводитись роботи із відновлення фасадів. На третьому етапі будуть проводитись роботи із відновлення всіх внутрішніх комунікацій та функціонального призначення будівлі».

Призначення будівлі буде виключно адміністративне, як і раніше, і у ній будуть розміщуватися Федерація профспілок України та її членські організації.

Будинок буде відновлений в тих же зовнішніх архітектурних рішеннях, які є, щоб не порушити існуючий архітектурний ансамбль майдану Незалежності.

Відновлений Будинок профспілок стане символом відродження України».

 

Прес-центр ФПУ

Архiв
<< < Травень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 23 24 25 26 27
28 29 30 31