УВАГА! 19 вересня медики виходять на акцію протесту, щоб відстояти свою професійну гідність

Изображение 229

 

На цьому наголосили учасники прес-конференції, організованої Профспілкою працівників охорони здоров'я України, що відбулась 18 вересня в ІА «Укрінформ».

 

Зустріч з представниками ЗМІ пройшла напередодні Всеукраїнської акції протесу медичних працівників, анонсованою на завтра – 19 вересня у Києві. Вона буде попереджувальною та пройде за солідарної участі членських організації Федерації профспілок України.

Про це зокрема сказала Вікторія Коваль - голова Професійної спілки працівників охорони здоров'я України, а також вона повідомила, чому спілчани виходять на акцію, і що саме спонукало медиків публічно заявити про свої права.

- Реформа охорони здоров’я конче необхідна, - наголосила В.Коваль, але вона має задовольняти і пацієнтів і медичних працівників. На зборах в профспілкових організаціях працівники підписались під вимогами акції, у нас є понад 100 тис. підписів. Ніяких інших підписів ми не збирали і сподіваємось, що нас врешті-решт почує Уряд і у нас почнеться нормальний соціальний діалог для вирішення тих питань, які перед нами ставить існуючий стан речей.


Изображение 255

 

А це насамперед, недостатнє фінансування галузі, низька зарплата медичних працівників, зростання заборгованості по зарплаті та ін. Через не вирішення цих та інших питань рік тому профспілка вступила до колективного трудового спору з Міністерством охорони здоров’я, але вирішити їх у процесі соціального діалогу так і не вдалось через те, що представники МОЗ фактично ухилялись від перемовин з профспілками та пошуку консенсусу під час обговорення медичної реформи.

- Те, що нас не чують і спонукало нас до виходу на вулицю, - підкреслила В.Коваль.

Її підтримав Сергій Кубанський - заступник голови Ради Київської  міської профспілки працівників охорони здоров'я. Він зазначив, що професія медичного працівника гідна поваги, саме під таким гаслом ми проводимо завтра акцію.

С.Кубанський поінформував, що у м. Києві у закладах охорони здоров’я, які підпорядковані міській владі, заборгованості по зарплаті немає. Цього вдалося досягти завдяки політиці міського Голови В.Кличка та департаменту охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації, а також завдяки результативному соціальному діалогу на рівні Профспілка – міська влада. Цього року у столиці був сформований бюджет, який забезпечує потреби галузі, навіть здійснюється виплата муніципальної надбавки медичним працівникам. Але на території Києва знаходяться і працюють заклади охорони здоров’я, які підпорядковані Міністерству охорони здоров’я та Академії медичних наук, - там ситуація абсолютно інша, - наголосив представник Київської  міської профспілки працівників охорони здоров'я. Грошей на їх фінансування може не вистачити до кінця року, тому представники цих закладів підтримують акцію, яка відбуватиметься завтра.

 

Изображение 274

 

Володимир Турок - голова Закарпатської обласної організації профспілки наголосив, що Україна – це соціальна держава, тому громадянам мають надаватися соціальні гарантії, зокрема на доступну медичну допомогу. Він нагадав, що спочатку було ліквідовано санепідемстанції, тепер цією роботою ніхто у нас не займається, що у підсумку негативно відображається на здоров'ї людей. У галузі спостерігається хронічне недофінансування, а також нерозумна кадрова політика. У нас в області великий відтік молодих кадрів до сусідніх країн, тому що зарплата там вища. 

- Якщо лікарі будуть звільнятися з роботи, хто буде надавати медичну допомогу нашим громадянам? - наголосив В.Турок.

 

Изображение 277

 

На проблемах у роботі швидкої допомоги, що зокрема пов’язано із проведенням медичної реформи, зупинилась і Наталія Стахова - голова первинної профспілкової організації Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф м. Києва:

- Ми не проти реформи, - сказала вона, але ми не за таку, яка зараз пропонується МОЗ. Тому завтра ми виходимо на акцію протесту. Ми хочемо вийти для того, щоб показати, що ми ті, хто кожного дня рятують життя, і ми гідні достойної зарплати. 68% опитуваних довіряють лікарям швидкої допомоги, тому не потрібно знищувати цю систему, - впевнена Н.Стахова.

 

Изображение 190

 

Изображение 219

 

Изображение 194

 

 

З вимогами акції можна ознайомитись тут.

 

Відеозапис прес-конференції дивіться тут.

 

Прес-центр ФПУ

 

 

Архiв
<< < Жовтень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31