АКЦІЯ ПРОТЕСТУ. Вугільній галузі, шахтарям – належне фінансування!

 

А1 

 

5 липня в Києві відбулась Всеукраїнська акція протесту шахтарів України з приводу затримки процедури розгляду проекту Закону України № 8362 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» щодо належного забезпечення державного сектору вугільної галузі, який спрямований на збільшення відповідних бюджетних витрат на потреби державних вугледобувних підприємств та погашення працівникам галузі  заборгованості по заробітній платі. А вона   протягом червня поточного року зросла на 307,6 млн. грн., і за цей рік невиплати складають вже  685,9 млн. гривень. Галузеву Профспілку, трудові колективи прийшли солідарно підтримати представники Федерації профспілок України на чолі із заступником Голови ФПУ Євгеном Драп’ятим, ряду всеукраїнських галузевих профспілкових організацій. 

Учасники акції стукали касками по тротуару й створили  шумовий фон..Гірники прийшли з плакатами: «Ми не вимагаємо чужого, ми прийшли за своєю зарплатою», «Досить говорити – пора діяти», «Віддайте нашу зарплату», і «Ні - закриттю шахт»

 

А2

          

    Виступаючи на мітингу біля Верховної Раді України, Голова Профспілки працівників вугільної промисловості України Віктор Турманов, представники профспілкових організацій, трудових колективів галузі зазначали, що ситуація в трудових шахтарських колективах вкрай критична, що спонукає їх на проведення акцій протесту як у відповідних регіонах,  так і в місті Києві.

Рішення про проведення цієї акції було прийнято на засіданні Президії ЦК Профспілки 26 червня ц.р., після того, як попередня акція 19 червня не змінила ситуацію на краще.

Наголошувалось: більше місяця пройшло з моменту прийняття постанови Президії ЦК Профспілки від 1 червня 2018 р., в якій Профспілкою ультимативно були висунуті вимоги до керівників Держави, Уряду та Міненерговугілля України щодо вжиття невідкладних заходів по зупиненню подальшого поглиблення кризи на державних вугледобувних підприємствах та усунення недопустимих для країни порушень прав працюючих на оплату праці.

Втім, наразі фінансово-виробнича ситуація на державних вугледобувних підприємствах не змінилася і продовжує загострюватися, заробітна плата працівникам виплачується несвоєчасно, заборгованість з неї має стабільний характер і динамічно зростає.

 

А7

 

 

- Ми вимагаємо негайного погашення боргів по зарплатах, - заявив нам в ексклюзивному коментарі Голова Профспілки працівників вугільної промисловості України Віктор Турманов. - Друга, не менш важлива вимога, - щоб народні депутати прислухалися до голосу профспілок, трудових колективів і прийняли нарешті закон, який передбачає збільшення фінансування нашої галузі на 2,8 млрд. гривень. Це дозволить до кінця року виплачувати зарплату гірникам.

Зараз взагалі в галузі виникла парадоксальна ситуація - зарплата не виплачується місяцями. А за кожним шахтарем - сім'ї, діти. Дійшло до того, що робоча людина купує в магазині продукти «під запис». Коли йому видають гроші, тільки тоді йде розраховуватися за борги. Коли ж Міністерство, уряд розрахуються за борги з робочою людиною?
Ми вже проводили аналогічну акцію 19 червня.

На вимогу Профспілки, після проведених акцій протесту, 20 червня  ц.р. року відбулася зустріч представників від шахтарських колективів та профспілок з Міненерговугілля України, на якій Міністр переконливо запевнив шахтарів про погашення заборгованості протягом 10 днів.

 

А3

 

В ході засідання Уряду 20 червня ц.р. в черговий раз Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б. доручив керівникам Міненерговугілля України та Мінфіну України напрацювати відповідні рішення щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати шахтарям, а також повідомив, що особисто ініціюватиме перевірку державного сектору вугільної промисловості з залученням громадськості та фахових експертів.

Разом з тим на сьогодні ситуація не змінилася, майже всі державні вугледобувні підприємства мають заборгованість із виплати заробітної плати. Стан соціальної напруги на підприємствах та у вугільних регіонах досягає критичної відмітки, набирає все більшої гостроти та радикальних проявів, що може стати суттєвою загрозою соціальному спокою в країні. - забезпечити стовідсоткову виплату заробітної плати працівникам усіх підприємств галузі у терміни, які передбачені колективними договорами, галузевою Угодою та законодавством.

 

А4

 

 

Слід відзначити, що тільки завдяки десятигодинному пікетуванню шахтарями Верховної Ради України та усвідомлення соціальної важливості законопроекту з боку більшості депутатських фракцій вдалося включити законопроект до порядку денного сесії парламенту; Ми сподіваємося, що депутати прислухаються до шахтарів і приймуть його.

 

А5

 

 

«Ми приїхали сьогодні з Львівської області, - сказав гірняк, член профкому  шахти «Червоноградська» ДП «Львіввугілля» Павло Білань -  Мета нашої поїздки – в багатьох питаннях. Перше – не дають нам державної підтримки. На шахтах старе обладнання, дуже важкі умови праці. Гроші виплачуються мізерними відсотками. Немає засобів індивідуального захисту. Невчасна виплата заробітної плати. Нема відгрузки вугілля. Зараз вугілля лежить на складах. Воно має великий вміст сірки. Зараз літо, і вугілля буде загорятися. Ми приїхали добитися, щоб прийняли законопроект стосовно держпідтримки, і щоб не зволікали з нашою зарплатою. Бо за півтора місяці треба дітей збирати до школи, а нема з чого. Повторюється минулий рік. В цей час минулого року було так само».

 

А6

 

«Считаем, что очень недальновидная государственная политика в отношении угольных предприятий со стороны правительства и Верховной Рады, - наголосив голова Лисичанської територіальної організації Профспілки працівників вугільної промисловості Володимир Іванишин. - Всячески стараются разрушить государственный сектор угольной отрасли. Например, у нас в Лисичанске осталось четыре шахты. Шахты имеют готовые промышленные запасы угля на десятки лет: шахта Капустина – 28 млн. тонн промышленных запасов, шахта «Привольнянская» - 40 млн, шахта «Новодружевская» – 42 млн, и шахта им. Мельникова – 100 млн. тонн. Если шахты будут работать на промышленную мощность, то можно подсчитать, что они будут работать и давать людям рабочие места по 60 – 80 лет. И обеспечат наполнение местных и государственного бюджетов. Но у нас нечем работать. Нет технического оснащения. Работаем дедовским способом. Все ремонтные базы и сервисы остались на стороне, неподконтрольной Украине. На государственном уровне не принято никаких мер для того, чтобы сделать заводы, сервисные центры для ремонта оборудования. Нет отечественного производства тяжёлого горного оборудования. Мы надеемся на то, что депутаты сегодня отнесутся с глубоким пониманием к проблемам шахтёров. Если не примут законопроект, мы будем принимать решение на уровне центральных профсоюзных органов о всеукраинских акциях протеста больших масштабов».

 

Ми продовжуємо слідкувати за подіями у парламенті та біля нього щодо розгляду питання, що так турбує сьогодні профспілки, трудові колективи вугільної галузі.

Більш детальну інформацію читайте на нашому сайті.

 

Прес-центр ФПУ

 

 

Архiв
<< < Березень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31