Федерація профспілок Кіровоградської області визначила перелік актуальних проблем, що турбують первинні профорганізації

0999

 

ФПУ 2017 рік оголосила Роком первинної профспілкової організації.

Сьогодні у складі ФПУ 62348 первинних профспілкових організацій, які щоденно відстоюють трудові та соціально-економічні права і гарантії працюючих. Як показує практика, в усі періоди наступу на трудові і соціальні права працівників, проведення владою політики жорсткої економії за рахунок народу профспілки, особливо первинки, були тією силою, яка змушувала державних чиновників і роботодавців рахуватися з позицією представників трудового народу.

У цей складний період важкого фінансового становища більшості працівників, зрощення олігархів із владою, що підтверджується лобіюванням для монополістів цін на газ, електроенергію та житлово-комунальні послуги, первинки потребують систематичної підтримки всіх рівнів профспілкових органів. Назріла необхідність постійного взаємного інформування, обміну досвідом і боротьби, організації навчання.

Федерація профспілок Кіровоградської області визначила перелік актуальних проблем, які турбують первинні профорганізації.

1. Надскладна процедура здійснення первинними профспілковими організаціями дій щодо легалізації, реєстрації, фінансової звітності в т.ч. і у разі змін у керівному виборному органі. Доходить до відмов незвільнених голів профспілкових комітетів від виконання цих процесів.

2. Відсутність у чинному законодавстві положення про поширення норм колективних договорів лише на членів профспілки.

3. Неврегульованість діяльності профспілкових організацій при утворенні об'єднаних територіальних громад, як правило, їх дія припиняється.

4. Надскладний перелік документів необхідних для реєстрації первинок (для мало чисельних організацій він непосильний).

5. Надзвичайно складна звітність первинок про використання коштів, яка вимагає спеціальної освіти.

6. Вимоги щодо визначення неприбутковості практично паралізують діяльність первинок. Якщо дотримуватись цих вимог, то діяльність первинок треба просто призупиняти.

7. Величезним гальмом в колдоговірній кампанії – обмеження кола підприємств, на які поширюються норми Генеральної, галузевих, територіальної угод. Роботодавці намагаються не входити до складу організацій роботодавців-підписантів угод аби не пов'язати себе нормами, включеними до цих документів. Бажано добитись норми законодавства про поширення норм галузевих угод за приналежними підприємствами до певної галузі виробництва.

8. Наявність непоодиноких випадків неперерахування роботодавцями профорганізації відрахувань коштів на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу. В якості причини роботодавці виставляють відсутність чіткої законодавчої бази про віднесення цих сум на валові витрати.

9. Ігнорування прав профспілок на державному рівні з боку Верховної Ради, Кабінету Міністрів України, недотримання норм Генеральної угоди породжує аналогічне відношення на виробничому рівні. Почастішали випадки втручання роботодавців у діяльність первинних профспілкових організацій, намагання перешкоджання їх діяльності. Мають випадки неперерахування профспілкових внесків.

10. Надскладний процес ліквідації первинних профспілкових організацій.

11. Неможливість підтвердження статусу неприбутковості первинними профспілковими організаціями, які мають 8-ми значний податковий номер. Фіскальні органи відмовляють у видачі рішення таким профорганізаціям, посилаючись неможливістю технічно включити в Реєстр.

12. В процесі декомунізації здійснюється перейменування населених пунктів, що вимагає внесення змін до реєстраційних документів і додаткових коштів.

13. Від первинок, які обслуговуються в Ощадбанку, вимагають статути профспілок, завірені відповідними урядовими структурами.

14. Невизнання довідок про легалізацію первинних профспілкових організацій.

15. Падіння авторитету первинок, які займались організацією акцій протесту, які ніяк не вплинули на підвищення цін на газ, а підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн. обумовило зниження продуктивної зайнятості, унеможливило матеріальну підтримку висококваліфікованих кадрів, знецінили і розбалансували тарифну систему оплати праці.

16. Негативний відгук на діяльність первинок дає невтручання профспілок у стрімкий ріст цін, особливо на соціально значимі товари, які раніш контролювались Кабінетом Міністрів України.

 

Максим Баланенко,

голова Федерації профспілок Кіровоградської області

Архiв
<< < Травень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 25 26 27
28 29 30 31