Відповідати вимогам часу та надіям людей

 

КУБ

 

Актуальні питання підвищення ефективності захисту законних прав та інтересів людини праці обговорили 13 листопада учасники засідання Центральної ради Профспілки машинобудівників та приладобудівників України.

 

Вів засідання Голова Профспілки Анатолій Кубраченко.

 

Головним питанням порядку денного було питання «Про завдання виборних  органів профспілки в колдоговірній кампанії  2018 року».  З доповіддю з цього важливого питання виступив заступник Голови Профспілки Василь Левченко.

 

КУБ1

 

Він зазначив, що на більшості підприємств, де працюють члени профспілки «Машприлад» України, колективні договори укладені на такий же термін дії,  як міжгалузева угода та галузева угода в сфері технічного регулювання, а саме на 2016-2020 роки.

У зв`язку з цим колдоговірна кампанія наступного року матиме в основному характер корегування змісту діючих колективних договорів шляхом внесення до них доповнень і змін, які переважно пов`язані із змінами в законодавстві та складною соціально-економічною ситуацією сьогодення.

 Одним із завдань виборних  органів організацій профспілки в колективно-договірній кампанії залишається вдосконалення контролю за виконанням колективних договорів і угод, пошук ефективних механізмів для реалізації домовленостей в них.

 

КУБ2

          

Виконавчим апаратом Центральної Ради профспілки разом з постійною комісією з соціально-економічних питань підготовлені основні завдання колдоговірної кампанії на 2018 рік,   на яких первинні організації профспілки мають зосередити зусилля під час проведення переговорів майбутньої колективно-договірної кампанії.

Обговоривши доповідь, Центральна Рада Профспілки постановила:

         Схвалити завдання виборних органів профспілки в колективно-договірній кампанії  2018 рік (додаються), при цьому домагатися їх реалізації при укладенні колективних договорів та при внесенні доповнень і змін до діючих колдоговорів, зокрема в першу чергу щодо:

-  недопущення масового вивільнення працівників шляхом збереження та створення ефективних робочих місць;

-  перегляду,  в зв`язку із законодавчими змінами розміру прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати,  тарифних ставок і посадових окладів  з дотриманням коефіцієнтів співвідношень встановлених в угодах;

-  створення на кожному робочому місці безпечних та здорових умов праці.

Профспілковим комітетам:

- У грудні поточного року повідомити письмово сторону роботодавця про початок  переговорів щодо укладення колективних договорів, термін дії яких закінчився, або про переговори щодо внесення доповнень і змін до діючих колдоговорів, зокрема стосовно гарантій в оплаті праці, пов`язаних зі змінами прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати на законодавчому рівні.

 - Інформувати   виборні органи територіальних організацій профспілки, а профкоми прямого підпорядкування - ЦР профспілки про укладення колдоговору або внесення змін до нього, зокрема щодо забезпечення гарантій з оплати праці.                                

 Виконавчому апарату Центральної Ради профспілки,  виборним органам територіальних організацій профспілки надати профспілковим комітетам практичну допомогу в проведенні колдоговірної кампанії та в здійсненні ефективного контролю за виконанням роботодавцями зобов`язань за колективними договорами шляхом проведення постійного моніторингу за цими процесами.  

КУБ3

         

Заслухавши і обговоривши інформацію голови Київської міської організації профспілки Л.М. Вороніної про практику роботи первинних профспілкових організацій підприємств та установ м. Києва з використання коштів на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу, які їм відраховують роботодавці, Центральна Рада профспілки ухвалила відповідну постанову. 

 

КУБ4

 

КУБ5

 

 

КУБ6

 

Прес-центр ФПУ

 

 

 

 

Архiв
<< < Жовтень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31