Рік, що минає, змусив по-новому оцінити пріоритети

4 ГУШПІТ

 

2017 рік не назвеш простим. Економічна криза в державі, війна на Сході України, реформування – ті чинники, які не додають відчуття спокою та стабільності. Як і кожного громадянина нашої держави нас хвилює майбутнє України, її входження до європейської спільноти. Але для цього нам необхідно працювати над підняття соціальних стандартів, утвердження права, розвитку громадянського суспільства. Профспілка активно долучається до усіх процесів, які відбуваються в державі. В цьому році нам вдалося заставати Уряд дослухатися до нашого голосу, високопосадовці сіли за стіл перемовин з профспілками, врахували їх думку. Так, завдяки нашим консолідованим зусиллям вдалося добитися скасування заборони на отримання і пенсії, і зарплати працюючими держслужбовцями, відмінено 15 відсотковий податок для працюючих пенсіонерів, призупинено введення оплати за транспортування природного газу для населення, підвищено суми добових та оплати помешкання у відрядженнях для працівників бюджетної сфери.

Соціальний діалог ведеться і на рівні області. У 2017 році переукладено Угоду між обласною державною адміністрацією, обласною радою та обласною організацією профспілки працівників державних установ на 2017-2020 роки, яка покликана сприяти покращенню умов праці, соціально-економічному захисту працівників державних установ. Аналогічні Угоди підписані і на районних рівнях.

В установах та організаціях галузі практично відсутня заборгованість з заробітної плати, не зафіксовано випадків незаконного звільнення з роботи чи масових скорочень. Майже в усіх організаціях галузі укладені та діють колективні договори.

Не може не тішити відсутність у нас виробничого травматизму та нещасних випадків впродовж року.

Проте, час ставить все нові і нові виклики.

Рік, що минає заставив по-новому оцінити пріоритети та основні напрямки профспілкової роботи.

В процесі проведення адміністративно-територіальної реформи в Україні, яка торкнулася усіх галузей та професій, основним завданням нашої профспілки є забезпечення робочими місцями працівників держустанов на територіях, де утворені ОТГ, дотримання законодавства при реорганізаціях та ліквідаціях установ та організацій.

 

Чого вдалося досягти?

Можу з впевненість сказати, що у цьому році активізувалося власне свідоме членство в профспілці. Люди все більше розуміють, що саме спільні згуртовані дії з захисту прав працівників дають позитивні результати. Спільними зусиллями нам вдалося упередити негативні наслідки реформування обласного центру зайнятості, Тлумацького терцентру. На часі – вирішення питань правового захисту працівників-членів профспілки,  які постали в ході реформування ГПРЧ АРЗ СП У ДСНС України в Івано-Франківській області. Історія набула всеукраїнського розголосу, слухалася і на сесії обласної ради, про що прийнято відповідне звернення до керівництва ДСНС України, на президіях профспілкових органів. Можу сказати, що позитивні результати є. Більшість членів профспілки працевлаштовано в новій структурі, звільнення відбуваються після попередніх перемовин з профспілковою стороною, рішення приймаються в рамках правового поля. Нещодавно розпочато роботу над колективним договором з залученням профспілкової сторони.

 

 

Які плани на майбутнє?

Планів та задумів багато. Це і покращення роботи з правового та соціально-економічного захисту членів профспілки і пошук нових, адаптованих до сьогодення форм роботи.

Слід формувати в людей думку, що профспілка – це не пережиток радянських часів, путівки і цукерки. Профспілка – це насамперед конкурентноздатне об’єднання однодумців в відстоюванні своїх законних прав та інтересів.

У 2018 році будемо удосконалювати інформаційну роботу, навчання спілчан. В нас хороші закони, визнані європейською спільнотою як одні з найкращих в світі. Проте, ми недостатньо обізнані в них. Тому ми розробили нову концепцію навчання, апробацію якої почнемо з наступного року.

 

В чому суть нової концепції?

Концепція включає кілька напрямів – навчання з власне профспілкових питань, загальний напрям (тренінги з мотивації, лідерства, професійного вигорання тощо)  та загальний блок.

Ми вважаємо за необхідне доносити до наших спілчан інформацію з офіційних джерел про новації в тій чи іншій галузі. Так, наприклад, усім цікаві зміни в пенсійному законодавстві, про які нам можуть розповісти власне працівники Пенсійного фонду в області, чи зміни у зв’язку з проведенням медичної реформи, які висвітлять фахівці департаменту охорони здоров’я ОДА. Такі навчання дадуть більший ефект, ніж самостійне читання правок та змін до законів.

В нашій організації є достатньо людей, які пройшли навчання за шведськими програмами та здобули посвідчення тренера Профспілки для впровадження багаторівневої системи профспілкового навчання. В наступному році ми плануємо розпочати відбір та підготовку кадрів, які вподальшому проводитимуть навчання на місцях. Про успіхи будемо інформувати читачів на сторінках газети «Єдність» та на наших сторінках в соціальних мережах.

Насамкінець хочу усіх привітати з прийдешнім 2018 роком!

 

ШАНОВНІ СПІЛЧАНИ, КОЛЕГИ, ДРУЗІ !

 

  Прийміть сердечні вітання та найкращі побажання з Новим 2018 роком та Різдвом Христовим!

 

  Нехай ці величні зимові свята принесуть для нашої рідної України мир, безпеку, стабільність та процвітання, а в кожен  дім – злагоду, радість, любов, добробут і благополуччя.

 

  Хай веселий святковий передзвін  наповнить Ваші серця та оселі чарівним сяйвом новорічних вогнів, а цілющі йорданські води окроплять міцним здоров’ям на многії щасливі літа.

 

  З Новим роком ! Христос Рождається!

 

З повагою

 

Ніна Гушпіт,

Голова Івано-Франківської обласної

Організації профспілки працівників

державних установ     

Архiв
<< < Січень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 23 24 25 26 27
28 29 30 31