Щодо збереження та розвиток трудового потенціалу України

SAM 2338

 

3 вересня 2018 року в Раді профспілок Івано-Франквської області проведено «круглий стіл» за участю соціальних партнерів, на якому розглянуто рішення Національної тристоронньої соціально-економічної ради з питання “Про збереження та розвиток трудового потенціалу України”.

 

В заході взяли участь заступник директора департаменту соціальної політики облдержадміністрації Я.Ульванська, її заступник – начальник відділу з питань оплати праці, соціально-трудових відносин та правового регулювання у сфері праці О.Гринів, голова ради профспілок області І.Басюк, його перший заступник В.Уєвич, заступник голови – виконавчий директор обласного об’єднання організацій роботодавців В.Скригунець, перший заступник директора обласного центру зайнятості Г.Горбаль,начальник головного управління статистики в області О.Бліннікова.

Учасники круглого столу відзначили, що спільні дії соціальних партнерів щодо забезпечення гідних умов праці та збереження трудового потенціалу дали певні результати. Зокрема, за результатами заходів, які вживалися з метою легалізації заробітної плати та зайнятості населення, заробітна плата штатних працівників області у будівельній галузі у липні 2018 року зросла на 53,7 % в порівнянні з відповідним періодом минулого року і склала 8195 грн. (по Україні зросла на 26,3% і склала 7893 грн.). Аналогічна ситуація склалась у сфері торгівлі, де темпи зростання заробітної плати працівників вищі, ніж по Україні.

Одночасно, соціальні партнери визнали, що одним з ключових завдань забезпечення гідної оплати праці є її справедлива диференціація відповідно до кваліфікації працівника, обсягу і складності робіт, підвищення долі заробітної плати у валовому продукті, підвищення конкурентоздатності ринку праці та запобігання відтоку з країни кваліфікованої робочої сили.

За підсумками засідання учасники схвалили рішення Національної тристоронньої соціально-економічної ради, а також вважають за необхідне доповнити вищезазначене рішення положеннями, викладеними в окремій позиції Сторони профспілок щодо збереження та розвитку трудового потенціалу.

Також цього дня розглянуто Звернення педагогічного колективу і батьків дітей з порушенням слуху Калуської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату I-III ступенів № 2 Івано-Франківської обласної ради.

 

Заслуховши інформацію заступника директора навчального закладу І.Заліської, ознайомившись з позицією обкому профспілки працівників освіти і науки та галузевого департаменту облдержадміністрації, сторони соціального діалогу області доручили стороні роботодавців підготувати відповідне звернення до обласної ради щодо пришвидшення затвердження та впровадження регіонального плану реформування системи інституційного догляду й виховання дітей з обов’язковим розробленням плану трансформації кожного закладу, проведення комплексного аналізу забезпечення захисту прав дітей та аналізу мережі закладів інституційного догляду та виховання дітей, відповідно до Плану заходів з реалізації I етапу Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки, затвердженого розпорядженням Кабінгету міністрів україни від 09.08.2017 № 526-р.

 

Рада профспілок Івано-Франквської області

 

Архiв
<< < Липень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31