Про діяльність Федерації профспілок Луганської області у 2018 році

68235 

Федерацію профспілок Луганської області було відновлено у квітні 2016 року на території, підконтрольній українській владі. Було налагоджено роботу цього особливого обласного профоб’єднання як з органами військово-цивільної адміністрації області, так і всередині профспілкового середовища. Очолив Федерацію представник Профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України Валерій Черниш.

Процес входження до профоб’єднання відновлених профспілкових організацій як обласного, так і місцевого рівнів був непростим. Нині до його складу входять 7 обласних, 35 районних, 832 первинних профспілкових організацій загальною чисельністю 64 тис. осіб.

Члени профспілок з прифронтової зони гостро потребують моральної та, особливо, матеріальної підтримки, гідного рівня життя для своїх сімей. Тому проблема відрахування частини членських профспілкових внесків на забезпечення діяльності обласного профспілкового об’єднання постає особливо гостро. Саме через обмеженість фінансування в апараті профоб’єднання відсутні штатні працівники.

Попри це Федерація профспілок області займає активну позицію щодо відстоювання прав спілчан, доносячи їх проблеми до відома керівництва Луганської обласної військово-цивільної адміністрації – обласної державної адміністрації, та намагається покращити діяльність підприємств і організацій, що діють на цій території. А їх немало. Це і ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання «Азот», Попаснянський вагоноремонтний завод, підприємства вугільної промисловості, будівництво підстанції у м. Кремінна.

Але найбільш гострою для профоб’єднання є проблема своєчасної виплати заробітної плати як працівникам бюджетних закладів, так і промислових підприємств, погашення зарплатної заборгованості, а також покращення інвестиційного клімату з метою розвитку регіону.

Голова облпрофради вимагає від Уряду України більш ефективних дій з підтримки регіону, проведення виїзного засідання Кабінету Міністрів, бере активну участь у засіданнях Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, співпрацює з низкою народних депутатів у законотворчій діяльності, активно працює у комісіях з конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку та Стратегії розвитку Луганської області.

Члени профспілок Луганської області виявляють активність і щодо акцій протесту за ініціативою ФПУ. Так, протягом 2018 року вони не тільки долучилися до Всеукраїнської акції протесту профспілок у м. Києві, а й були одним з небагатьох регіонів, що організували таку акцію у м. Сєвєродонецьку.

Профоб’єднання активно співпрацює з Об’єднанням організацій роботодавців Луганської області. У березні 2018 року ним отримано Свідоцтво Національної служби посередництва та примирення про визнання його репрезентативності.

 

Департамент профспілкового руху та

зв’язків з громадськими організаціями

Архiв
<< < Травень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31