20140411 133827

 

Якщо Федерація профспілок України, її членські організації при підтримки держави, трудових колективів, міжнародних профспілкових інституцій та всіх небайдужих людей здійснюють свої плани щодо відродження символу Києва – Будинку профспілок, його нове життя може початися вже в серпні 2016 року – до 25-ї річниці Незалежності України. Про це повідомив В.о. Голови ФПУ Григорій Осовий на брифінгу для представників провідних вітчизняних ЗМІ, що відбувся 11 квітня.

У брифінгу також взяли участь заступники Голови ФПУ Володимир Саєнко і Сергій Українець.

Брифінг відбувся відразу після завершення Загальних зборів засновників Благодійного фонду «Відродження Будинку профспілок», який створено для фінансування відновлюваних робіт у Будинку профспілок. Мабуть, саме тому, у спілкуванні керівників ФПУ із журналістами, мова йшла, перш за все, про відродження «рідного дома» українських профспілок.

Григорій Осовий зазначив, що в наслідок драматичних подій 18-19 лютого на Майдані Незалежності профспілки втратили у полум’ї пожежі символ столиці і «рідний дім» для всього профспілкового руху. Будинок спілок від моменту свого будівництва в 1980 році вірно служив майданчиком для проведення соціального діалогу, кожний член профспілки міг отримати професійну пораду та захист своїх прав і інтересів. А зараз працівники апаратів Федерації профспілок України та 43 членських організацій вимушені шукати притулку в інших профспілкових будівлях по всьому місту.

Але це не надломило волю людей, які прагнуть працювати і виконувати свою головну функцію захищати права працівників. Вже 19 лютого було створено робочу групу, яка взяла на себе всі організаційні, комунікаційні та побутові питання щодо розміщення штатних працівників. Були прийняті відповідні рішення, яки допомогли зберегти трудовий колектив і поновити керованість процесами управління.

Говорячи про перспективи відродження Будинку профспілок, профспілковий лідер підкреслив: «Самі роботи будівельно-монтажні, за попередніми оцінками фахівців, можуть бути виконані в строк 2-2,5 року. В будь-якому разі ми, як замовники, ставитимемо питання про те, щоб до 25-ї річниці Незалежності нашої країни, тобто, до серпня 2016 року, столиця й Україна побачили цю будівлю, яка прикрасить наш Майдан».

Григорій Осовий повідомив, що для фінансування відновлювальних робіт у Будинку профспілок ФПУ створила спеціальний благодійний фонд, куди вже почали надходити перші кошти. «Власних коштів, тих які мають профспілки, буде недостатньо для проведення всіх етапів цієї роботи, тому ми заснували благодійний фонд, щоб через благодійний фонд акумулювати необхідні кошти для проведення всіх етапів робіт», - сказав він.

Він висловив надію, що внески до благодійного фонду, зокрема робитимуть члени профспілок України, міжнародні об'єднання профспілок та інші громадські організації. За словами Григорія Осового, для контролю за цільовим використанням коштів, що надходять до фонду, було створено наглядову раду, до складу якої, зокрема, ввійшли голова Нацбанку Степан Кубів і колишній мер Києва Олександр Омельченко. У випадку, якщо зібраних фондом грошей не вистачить на відновлення будівлі, ФПУ висловила намір здійснити пошук інвестора для фінансування робіт. Профспілковий лідер також повідомив, що поки до Федерації не було звернень від якихось комерційних структур на предмет участі у відновленні Будинку профспілок.

Разом із тим, він сказав, що Федерація профспілок розуміє, що розраховувати на фінансову підтримку держави, з урахуванням плачевного стану держбюджету, не варто. Проте висловив надію, що Київрада звільнить ФПУ від сплати земельного податку на той час, поки будівля не експлуатується.

За словами Григорія Осового, відновлення Будинку профспілок проходитиме в 4 етапи. На першому буде проведено демонтаж зовнішніх конструкцій будівлі, які були пошкоджені пожежею й можуть загрожувати безпеці людей, які знаходяться поряд із об'єктом.

На другому етапі буде проведено внутрішній огляд будівлі й експертиза фахівців про ступінь пошкоджень об'єкту та стан несучих конструкцій. При цьому лідер профспілок зазначив, що вже проведено візуальний огляд таких конструкцій. «Сьогодні ми вже маємо відповідь від Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства і від експертів, що, на їх погляд, будову можна відновити, але окремі конструкції дійсно потребуватимуть зміцнення», - сказав В.о. голови ФПУ. Доречи, як повідомив на брифінгу заступник Голови ФПУ Володимира Саєнко, результати внутрішньої експертизи будівлі очікуються в найближчі три тижні.

На третій стадії відновлення Федерація профспілок України має намір провести конкурс на кращий проект відновлення Будинку профспілок. На думку Григорія Осового, на цьому етапі буде визначено, в якому вигляді буде відновлений об'єкт. При цьому він звернув увагу на те, що про знесення будівлі не йдеться взагалі.

«Можливо, архітектори запропонують нам щось цікаве, що могло б ще в більшій мірі прикрасити нашу головну площу. Буде проведено конкурс на краще архітектурно-будівельне рішення з відновлення цієї будівлі», - зазначив він додавши, що на останньому етапі буде визначений виконавець робіт і почнеться саме будівництво.

При цьому Володимир Саєнко очікує, що розробка й затвердження проекту відновлення Будинку профспілок займе не більше трьох місяців, після чого й почнуться будівельні роботи.

Що стосується точної вартості відновлення будівлі, то вона, на думку Григорія Осового, буде відома лише після затвердження проекту відновлення об'єкту. Водночас, він нагадав, що, за попередніми даними, відновлення об'єкту обійдеться в більш ніж 100 млн. грн.

Заступник Голови ФПУ Сергій Українець наголосив на тому, що у процесі відродження Будинку профспілок ФПУ розраховує на підтримку не тільки профспілкових організацій України, але і профспілок інших країн, міжнародних профспілкових організацій та об’єднань. Наприклад, Глобальна профспілка-інтернаціонал освіти прийняв рішення надати фінансову допомогу Профспілці освіти і науки України у розмірі 600 тис. доларів для придбання приміщення під офіс. Глобальна профспілка –інтернаціонал громадського обслуговування оголосив про проведення кампанії зі збору коштів для відновлення Будинку профспілок. З цією метою у Європейській Федерації громадського обслуговування відкрито рахунок на якому акумулюються відповідні кошти, що будуть передані на відновлення Будинку після визначення підрядника. Вже на рахунок ФПУ надійшло 5 тис. доларів від канадської профспілки громадського обслуговування. Федерація профспілок України звернулася також з листами до МКП і Європейської конфедерації профспілок про збір коштів на відновлення Будинку.

Вже почалась активна робота на підприємствах, в трудових колективах. Дуже багато, на думку Сергія Українця, залежить і від підтримки у цієї справі і засобів масової інформації.

Керівники ФПУ також відповіли на запитання представників ЗМІ.

 

Інформаційно-аналітичний центр ФПУ

 

20140411 132941

 

20140411 133908