500610 w 300

 

На своєму засіданні 27 серпня Уряд доопрацював відповідний проект постанови і схвалив прогноз економічного і соціального розвитку України на 2015 рік та основні макропоказники економічного і соціального розвитку України на 2016 і 2017 роки.

Коментуючи це Голова ФПУ, керівник СПО профспілок Григорій Осовий, назвав зазначені показники з точки зору захисту прав працівників невтішними.

- Через тривалу кризу в країні, яка привела до економічної рецесії: закриття промислових підприємств потужних галузей економіки таких як машинобудування, хімічна, вугільнодобувна, металургійна промисловість, енергетика, торгівля тощо, скорочення робочих місць (за деякими показниками рівень безробіття до кінця року може зрости до 10%, існує загроза втрати 1 млн. робочих місць). Ці фактори негативно вплинуть на розмір заробітної плати і загалом на соціально-економічне благополуччя населення, - переконаний Голова ФПУ.

Він запевнив, що профспілки будуть активними учасниками дискусії щодо прогнозних показників розвитку держави, і за необхідності опонентами Уряду в питаннях, що стосуватимуться розміру мінімальної зарплати, соціальних гарантій, питань оподаткування та ін. Тому що існує несправедливість по відношенню до людини праці: до сьогоднішнього дня основний економічний тягар по наповненню Державного бюджету, формуванню Пенсійного фонду, виплаті соціальних внесків, лягає на плечі працюючої людини. Відтепер ще додався військовий збір, що відраховуватиметься із зарплат найманих працівників, а яка в цьому роль так званих заможних наших співвітчизників?

Для кардинальної зміни ситуації потрібно проведення структурних реформ, - лише за таких умов у країни може з’явитися шанс, за оцінками окремих економістів, хоча б до 2017 року вийти на рівень, якого досягла вітчизняна економіка в 2007 році, - сказав керівник.

- Потреби людини праці мають бути основною турботою держави, - переконаний він.

 

 

ІАЦ