P1180698

 

Чергова рейдерська атака, що відбулася 4 жовтня, стала ще одним кроком у жорсткому протистоянні Закарпатської облпрофради і Закарпатського окружного адміністративного суду за право власності на адміністративну будівлю профспілок нашого краю на площі Народній, 5 в м. Ужгороді, яка знаходиться у їх віданні понад 55 років.

 Однак цього разу ця атака була значно агресивнішою, ніж усі попередні.
Лише увечері, 3 жовтня, стало відомо, що на дев’яту годину ранку наступного дня готується рейдерське захоплення будівлі. Організатори «акції» спланували її, знаючи, що їх головний опонент – голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько виїхав до Києва, на засідання Президії Федерації профспілок України.
Аби уникнути силового протистояння, профспілковий лідер області,
телефонуючи з Києва, закликав на захист будівлі працівників профспілок, а також громадські організації, в тому числі учасників бойових дій, з якими профспілки співпрацюють від початку подій на сході України, тощо.

  Тож наступного ранку кругову оборону Будинку профспілок, як і в попередні рази, зайняли працівники облпрофради, галузевих облорганізацій профспілок, підвідомчих профспілкових організацій, активісти, усі небайдужі до долі профспілкової будівлі.

Як і передбачалося, потрапити до будівлі профспілок намагалися працівники виконавчої служби та Закарпатської окружного адміністративного суду на чолі з керівником апарату Олександром Скрипчуком. До того ж, цього разу на їх підтримку прибуло з десяток молодиків спортивної статури - з однієї з приватних охоронних фірм міста Мукачева. Прямо на сходах до центрального входу у будівлю проходило з’ясування відносин.
     Заступник голови Закарпатської обласної ради профспілок Василь Захарець і головний спеціаліст з правових питань облпрофради Василь Товтин наголошували, що, реагуючи на численні звернення профспілок Закарпаття щодо порушень їх прав, Кабінет Міністрів України своєю Постановою «Деякі питання використання державного майна професійними спілками, їх об’єднаннями» від 21 серпня 2019 року №811 визнав за профспілками право перебування в будівлі на пл. Народній, 5 шляхом укладання відповідних договорів оренди з Фондом державного майна України. Незабаром такий договір буде підписано. Крім того, проходять судові процеси, на яких триває розгляд майнових питань.

Однак, ігноруючи урядове рішення, окружний адміністративний суд
вдається до тиску на обласну раду профспілок. За наполяганням суду у будівлі облпрофради  було відключено електропостачання. Тим самим, роботу облпрофради, галузевих облорганізацій профспілок паралізовано, вони позбавлені можливості нормально виконувати свої функції щодо соціально – економічного захисту працюючих згідно Закону України «Про професійні спілки,їх права та гарантії діяльності» та ст. 32 Конституції України. Продовжуються спроби рейдерського захоплення будівлі профспілок. Виникає питання: доки триватиме судове свавілля?

Телезйомку протистояння прибули висвітлювати журналісти кількох
всеукраїнських і обласних телеканалів. Гострими і конкретними були телеінтерв’ю безпосередньо перед входом до будівлі голів обласних організацій галузевих профспілок: працівників культури – Наталії Товтин, торгівлі, громадського харчування та послуг - Галини Сваричевської, автотранспорту та шляхового господарства – Олександра Вороніна, завідувачки відділом облпрофради Тамари Гурзан та інших, які висловили однозначну позицію профспілок щодо власності на будівлю, яка є їх символом понад півстоліття. А потім над площею Народною голосно лунало: «Ганьба суду!».
           Під час протистояння одному із захисників Будинку профспілок стало погано. Довелося викликати машину «швидкої допомоги» для надання йому невідкладної медичної допомоги.

Отже, працівників виконавчої служби та Закарпатського окружного адміністративного суду, яких в ході протистояння підсилили охоронці приватної фірми, до Будинку профспілок знову не пропустили. Чергову
рейдерську атаку було відбито.

Голова Закарпатської обласної ради профспілок Володимир Фленько
переконаний, що профспілки нашого краю найближчим часом вийдуть переможцями у жорсткому протистоянні із судовою гілкою влади.

На фото:
- під час рейдерської атаки на будівлю профспілок Закарпаття.

P1180694

 

P1180662

 

 

P1180659

 

P1180713

 

Прес-центр Закарпатської
обласної ради профспілок