original photo1340 

На засіданні Уряду 3 червня ц.р. загалом було розглянуто 15 законопроектів і урядових постанов, до яких СПО об’єднань профспілок подав пропозиції, які було враховано, або частково враховано.

Про це повідомив Голова СПО об'єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий.

Зокрема, розглянуто проект закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі.

До проектів законодавчих актів з цього приводу профспілками  вже  неодноразово вносилися пропозиції та суттєві зауваження.

- Ми акцентували увагу на необхідності запровадження перехідного періоду у створенні «електронного трудового досьє» працівника на час перенесення у електронному вигляді записів до нової форми трудової книжки, – зазначив Г.Осовий. – Здебільшого це стосується заново прийнятих на роботу працівників, а для тих, хто вже має трудові книжки, вони можуть бути збережені у традиційному (паперовому) вигляді, а роботодавець на вимогу працівника повинен вносити до них усі необхідні записи.

У цій частині пропозиції профспілок до законопроекту було враховано.

Все, що стосується технічного переходу на нову форму обліку, його забезпечуватиме Пенсійний фонд України.

Однак, на перехідному до цифровізації даних періоді у людей можуть виникати запитання, або непорозуміння. Тому особиста роль трудівника при обчисленні йому пенсії, або коли йдеться про розмір пенсії, її індексації, чи перерахування, має лишатись. А профспілки мають при цьому захищати інтереси громадян, які досягли пенсійного віку, як це передбачено чинним законодавством.

Можна навести конкретний випадок, коли до ФПУ звернувся громадянин, який має  статус ліквідатора наслідків Чорнобильської катастрофи 2-ї категорії. При виході на пенсію, йому було проведено нарахування, але в результаті була призначена пенсія без врахування додаткового трудового стажу. Він звернувся до суду, за рішенням якого Пенсійним фондом було зроблено відповідні перерахування. Однак, як виявилось - не на користь працівника. У даному випадку саме трудова книжка була застосована як документ, що підтвердив права працівника.

Електронні трудові книжки мають стати новою, більш функціональною основою формалізації трудових відносин в крані. Проте, власником інформації про своє трудове життя та її розпорядником має лишатися сам працівник. І тільки за його згодою можуть бути розголошені будь-які данні щодо трудової діяльності тієї чи іншої особи.

Прес-центр ФПУ