eYzZVrebvWYY

Голова ФПУ Григорій Осовий направив Заяву, прийняту Радою ФПУ 22 грудня 2022 року у зв’язку з продовженням наступу на майнові права профспілок, Голові Верховної Ради України Р.Стефанчуку, Президенту України В.Зеленському, Прем'єр-міністру України Д.Шмигалю.

 

У листі Голови зокрема зазначено: "Федерація профспілок України - найчисельніше профспілкове та громадське об’єднання країни, яке представляє інтереси понад 3,4 млн членів профспілок, послідовно відстоює демократичні цінності та захищає права працівників у відносинах з органами влади й організаціями роботодавців.

Останні роки ознаменувались потрясіннями для всього світу та, зокрема, України. Спочатку нищівного удару по економіці та добробуту людей завдав СОVID-19, а зараз - повномасштабна збройна агресія росії проти України.

Все це не могло не позначитися на діяльності профспілок, які швидко переорієнтувалися на протистояння російській агресії, підтримку працюючих людей і надання гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам, які були змушені покинути свої оселі, тікаючи від постійних бомбардувань. ФПУ відкрило двері для тих, хто потребує допомоги. Профспілкові об'єкти стали центрами прихистку для понад 140 тисяч наших співгромадян із територій, де ведуться активні бойові дії.

З початку воєнної агресії росії проти України ФПУ надала фінансову допомогу ЗСУ і ТРО на суму понад 300 млн грн, організовує разом з роботодавцями і державою економічний фронт; підняла на захист України міжнародний профспілковий рух і прогресивну громадськість через багатотисячні демонстрації солідарної підтримки в Брюселі, Лондоні, Берліні, Варшаві та інших європейських столицях.

У своїй діяльності ФПУ послідовно підтримує курс на євроінтеграцію України. Вона надала прихисток мітингувальникам під час Революції гідності в Будинку профспілок, затвердила Стратегію «Європейський вибір». Цей курс підтримується нею на всіх міжнародних громадських і профспілкових форумах, у виборних органах Європейської та Міжнародної конфедерацій профспілок, через проекти Міжнародної організації праці тощо.

В профспілкових закладах проходять реабілітацію після бойових поранень військові.

Прикро, що Урядом було ініційовано розгляд Верховною Радою в першому читанні проектів законів України «Про правовий режим майна загальносоюзних громадських організацій колишнього Союзу РСР» №6420 від 10.12.2021 та «Про мораторій на відчуження майна загальносоюзних громадських об’єднань (організацій) колишнього Союзу РСР» №6421 від 10.12.2021, згідно з якими все майно Федерації профспілок України має відійти державі. Слід уточнити, що ФПУ засновано у жовтні 1990 року і вона ніколи не мала статусу загальносоюзної громадської організації, а законопроектами пропонується не націоналізація профспілкового майна, бо не передбачається компенсація за майно, а фактично його експропріація протиправними методами, заснованими не на законі, а на припущеннях, що це майно нібито є державним.

Зазначені нормативно-правові акти суперечать міжнародним актам, які раніше ратифікувала Україна, і прямо суперечать рішенням Міжнародної організації праці, що визнають заходи щодо конфіскації майна профспілок суттєвим порушенням свободи об’єднання. Антипрофспілкове законодавство також суперечить заявленій політичній меті України щодо подальшої інтеграції в структури та норми Європейського Союзу, де профспілковий рух залишається затребуваним у багатьох країнах, а права працівників є надійно захищеними. Санаторно-курортний комплекс ФПУ якраз і є чи не єдиним в країні надавачем лікувально-оздоровчих послуг працівникам, які постраждали на виробництві або працюють у шкідливих для здоров’я умовах.

Профспілки відіграють важливу роль у відбудові країни, і український Уряд не може піти шляхом знищення міжнародно визнаних прав працівників через ідеологічну програму кількох окремих осіб, які наполегливо лобіюють ліберальні відносини у сфері праці, та використовують війну, щоб проштовхувати свою ідею ліквідації профспілок. Також і війна не повинна використовуватися як прикриття для лобіювання чиїхось інтересів в Україні, щоб отримати якнайбільше прибутків з українських робітників, значна кількість яких приносить у жертву своє життя та здоров’я, захищаючи свою країну.

Саме за таких обставин, 22 грудня 2022 року на черговому засіданні Ради Федерації профспілок України схвалено Заяву Ради ФПУ у зв’язку з продовженням наступу на майнові права профспілок (додається).

Враховуючи вищевикладене, просимо вжити заходів щодо припинення наступу на майнові права профспілок та тиску на профспілкових лідерів, зняти незаконні обвинувачення, відкликати антипрофспілкові законопроекти та перейти до конструктивного соціального діалогу, об’єднання зусиль на благо народу України та Перемоги над ворогом!".

 

Пресцентр ФПУ