20200110 110255
 

Одностайну підтримку активним діям профспілок усіх рівнів проти утиску владою трудових прав людини праці висловили 10 січня керівники членських організацій ФПУ на всеукраїнській селекторній нараді у Києві.

Серед загроз, небезпечних для кожної працюючої людини було названо запропоновані владою так звані реформи трудового законодавства.

Насамперед, йдеться, про законопроекти про працю, реформування системи соціальних відносин і соціального страхування (звісно, не на користь трудової людини), а також законопроекти про медіацію, страйки і локаути, про внесення змін у діяльність профспілок, які фактично погрожують їх знищенням. Хоча саме профспілки є тими правозахисними організаціями, які послідовно відстоюють соціальні та економічні права працівників у нашій країні.

- Нам потрібно сконсолідувати увесь профспілковий рух в країні, - наголосив, звертаючись до колег, Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий, -  Неприпустимою є ситуація, коли законодавчі зміні, які стосуються кожного, розробляються владою кулуарно, без участі соціальних партнерів. Це – є проявом авторитарності влади та тиску на профспілки ,що є протизаконним. Ми переконані, що реформи, які готуються на ринку праці, мають розроблятися спільними зусиллями соціальних партнерів, тому потрібно повернутися в русло соціального діалогу, - зазначив профспілковий лідер.

20200110 110408

Його підтримали керівники усіх профоб’єднань та всеукраїнських профспілок, що входять до складу ФПУ.

На нараді виступили керівники та представники профоб’єднань Вінницької, Харківської, Луганської, Полтавської, Тернопільської, Закарпатської, Кіровоградської, Львівської, Житомирської, Дніпропетровської, Черкаської та інших областей, керівники всеукраїнських профспілок.

Солідарна позиція профспілок країни стосовно дій Уряду з реформування сфери праці була продемонстрована керівниками СПО об’єднань профспілок у Зверненні до Президента України Володимира Зеленського. Від імені 7 млн. громадян України – членів профспілок вони закликали гаранта Конституції 16 січня ц.р. прийти до людей на Всеукраїнське профспілкове віче і разом з тисячами його учасників встати на захист конституційних і трудових прав працівників.

У ході селектору було обговорено заходи операційного Плану дій профспілок на захист прав працівників. Акцентувалось на необхідності проведення масштабної інформаційно-роз’яснювальної роботи у трудових колективах, організації пікетів та публічних заходів, наступальної інформкампанії у ЗМІ і соцмережах.

Люди мають знати, що їх очікує зі змінами у трудовому законодавстві, - переконані у ФПУ.

20200110 110610 

Сьогодні нам потрібна підтримка кожної первинки, необхідно провести перемовини  з народними депутатами, які представляють у Верховній Раді ті чи інші області, щоб переконати їх не голосувати за антинародні законопроекти. Скористатись підтримкою, яку надають міжнародні інституції та профоб’єднання.

У разі ігнорування владою профспілкової позиції за справедливу трудову реформу та порушення вимог ратифікованих Україною норм міжнародного законодавства, якими, зокрема, гарантується для громадян право на об’єднання в профспілки, ми вимушені будемо закликати спілчан до проведення масових акцій протесту, аж до загальнонаціонального страйку.

20200110 110516

Прес-центр ФПУ