316187820 514052617427949 7616645860437711886 n
Україно-данський профспілковий проєкт UPenergy-2022, участь у якому брали представники Профспілки 3F (Данія), Атомпрофспілки та Укрелектропрофспілки (Україна), завершено.
 
Питань і уточнень у українських профспілковців до колег з Данії, профспілкових тренерів Йеспера Нільсена, Пера Лемана, Стефена Петерсена, Сьюзан Фаст Дженсен було дуже багато, оскільки профспілки у Данії є одними з найефективніших у Європі, і працівники тут, дійсно, відчувають себе захищеними. Тому учасники навчання хотіли дізнатися якомога більше про історію створення, структуру, склад, завдання Профспілки 3F, стосунки з владою та політичними силами, законодавче поле для профспілок в Данії. Природною є зацікавленість і в контексті майбутнього входження України до складу Європейського Союзу для вибудовування необхідних стосунків з європейськими профспілковими організаціями.
На думку учасників проєкту, захід відбувся успішно. В умовах повномасштабної російської агресії, попри усі перепони, відключення світла, нестабільність Інтернету, учасники заходу (керівники первинних профорганізацій, члени молодіжних рад Укрелектропрофспілки та Атомпрофспілки), навіть, у мінімально придатних умовах виявили максимум активності й зацікавлення навчанням (ті, хто не зміг підєднатися під час сесії, мали можливість подивитися її у записі і взяти участь в обговоренні у групі). Модератори заходу (досвідчений профспілковий тренер Володимир Ковальчук та керівник пресцентру Атомпрофспілки Павло Олещук) продемонстрували неабияку організованість, винахідливість та витримку.
💬Тому цілком слушним було повідомлення у підсумковій сесії від представника Профспілки 3F Йеспера Нільсена, який був вражений фантастичною атмосферою, бажанням вчитися та змінювати на краще ситуацію в Україні з боку українських профспілкових активістів: «I thank you very much for your active participation… Also want to say: All the participants were amazing! Slava Ukraini. Ukrainian workers will win their rights and their land back». (Дуже дякую за активну участь… Також хочу сказати: усі учасники були неймовірні! Слава Україні. Українські трудящі відвоюють свої права і свою землю).
💬Голова Атомпрофспілки Валерій Матов на закінчення зустрічі подякував усім організаторам за велику працю, проведену на рівні трьох профспілок: «Цей захід засвідчив, наскільки організації готові швидко, ефективно та якісно взаємодіяти». Він також зауважив, що спочатку мав сумніви щодо можливості проведення повноцінного навчання у складній ситуації війни. «Але попри все, цей захід засвідчив, що воно мало сенс, адже навіть у складні часи життя продовжується. Отримана від данської профспілки така різнопланова інформація стала надзвичайно важливим «рюкзаком знань» за спиною українського профспілкового активіста. Без сумніву, подібний міжнародний досвід — це ефективний шлях до удосконалення та підвищення ефективності роботи українських профспілкових організацій. Маю надію, що це початок нашої спільної дороги з Профспілкою 3F Данії і з іншими європейськими профспілками», — зазначив Валерій Матов.
💬Заступник Голови Атомпрофспілки Павло Прудніков, один із засновників проєкту UPenergy, вважає, що проєкт відбувся успішно, за що подякував організаторам та усьому викладацькому складу, а також і учасникам семінару за активну участь. Двох представниць Атомпрофспілки — Олену Прокопенко і Христину Левченко, а також представника профспілки — Дениса Слободкіна було вирішено відзначити нагородами як кращих слухачів курсу. Укрелектропрофспілка також відзначила своїх трьох активних учасників навчання.
«Такі спільні семінари, з такою потужною, можна сказати — зразковою, профспілкою, як Профспілка 3F Данії, дають поштовх до модернізації українського профспілкового розвитку. Особливо сьогодні, коли трансформується усе українське суспільство. Держава Україна зазнає процесу суттєвих, глибинних позитивних змін. Зміни вже розпочались, але особливо значущими вони мають бути після закінчення війни. Упевнений, що Атомпрофспілка і Укрелектропрофспілка теж проходитимуть позитивний шлях трансформації, аби відповідати новій державі, яку ми будемо будувати, і новому суспільству, яке вже зараз формується», — сказав Павло Прудніков.
Наприкінці навчального курсу учасники проєкту поділилися своїми враженнями від участі у ньому, заповнивши форму підсумкової анкети. У ній вони висловили свої пропозиції щодо того, що слід врахувати організаторам у подальших навчальних заходах. Наприклад, мати запасного перекладача та викладача на випадок, якщо щось піде не так, що в умовах екстрених відключень світла і відсутності доступу до Інтернету цілком ймовірно. Серед побажань — «більше інтерактивну і практичних завдань» з огляду на неможливість поки що проведення «живих» зустрічей. Було висловлено пропозиції розширити тематику навчання: «більше психології» (як підвищити мотивацію профспілкового членства, здобути навики комунікації, мистецтво переконувати), але передусім — збільшити число інформативних, бажано порівняльних, курсів про засади діяльності профспілок різних країн. Також усім хотілося повернутися до зустрічей в режимі «оффлайн». І 100 відсотків учасників проєкту відповіли, що хотіли би продовжити навчання.
Тому прощальні коментарі у групі звучали переважно так.
Христина: «Для мене кожен вівторок та четвер — це як ковток свіжого повітря в цей час! Дякую організаторам, учасникам, тренерам, Атомпрофспілці, Укрелектропрофспілці, Данській профспілці 3F, нашим перекладачам за ці чудові 13 сесій і обмін досвідом! Я сподіваюся, що ми скоро всі зустрінемося і плідно попрацюємо! Дякую за єднання! Все буде Україна»!
🗨Тетяна: «Велика вдячність організаторам, модераторам, лекторам, перекладачам за надану можливість навчатися, спілкуватися, розширювати межі своїх знань, багато цікавого дізнатися з досвіду роботи однієї із розвинутих європейських профспілок, якою є 3F. Було пізнавально, цікаво й інформативно! Всім бажаю мріяти і вірити у Перемогу!!! До нових зустрічей! Все буде Україна»!!!
 
Лілія СОКОЛОВА