30 2

Відновлення світової економіки продовжується, але розрив між країнами з розвиненою економікою і багатьма країнами з ринком, що формується, та країнами, що розвиваються, збільшується, заявила економічний радник і директор Дослідницького департаменту МВФ Гіта Гопінат

У МВФ підкреслили, що останній прогноз економічного зростання в світі на 2021 рік на рівні 6% залишився без змін в порівнянні з попередньою оцінкою перспектив, але його структура змінилася.

«Перспективи економічного зростання в країнах з розвиненою економікою на поточний рік покращилися на 0,5 п.п., але це підвищення в точності компенсується переглядом прогнозів для країн з ринком, що формується, і країн, що розвиваються, в бік зниження, що обумовлено значно більш стриманою оцінкою перспектив країн Азії з ринком, що формується. На 2022 рік ми прогнозуємо світове зростання на рівні 4,9%, що вище нашого попереднього прогнозу, що становив 4,4%. Але і в даному випадку причиною є значне поліпшення прогнозів для країн з розвиненою економікою і більш стримане - для країн з ринком, що формується, і країн, що розвиваються », - пояснили в МВФ.

За оцінками Фонду, в результаті пандемії доходи на душу населення в країнах з розвиненою економікою зменшилися на 2,8% в рік в порівнянні з розрахованими до пандемії трендами на 2020-2022 роки, а в країнах з ринком, що формується, і країнах, що розвиваються (без урахування Китаю ), щорічні втрати доходів на душу населення становлять 6,3% в рік.

«Ці перегляди прогнозів значною мірою є наслідком відмінностей в динаміці пандемії з поширенням штаму «дельта». Частка повністю вакцинованих в країнах з розвиненою економікою становить майже 40% населення, тоді як в країнах з ринком, що формується, це 11%, а в країнах, що розвиваються, з низькими доходами вакцинована лише незначна частина населення. Більш високі, ніж очікувалося, темпи вакцинації і повернення до нормальної економічної діяльності призвели до підвищення прогнозів, а відсутність доступу до вакцин і відновлення хвилі захворювань COVID-19 в деяких країнах, особливо в Індії, привели до зниження прогнозів», - додали у Фонді. За матеріалами сайту http://uaprom.info