zakonoproekt 4187

24 червня 2024 року у Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", ініційований профспілками (реєстр. № 11367 від 24.06.2024).

25 червня ц.р. законопроєкт направлено  на розгляд Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Нагадуємо, Законопроект розроблено з метою забезпечення соціального захисту працівників підприємств, організацій, установ, які постраждали і зазнали ушкодження здоров’я, стали особами з інвалідністю внаслідок бойових дій під час виконання ними трудових обов’язків, а також сімей загиблих за аналогічних обставин працівників, формування в суспільстві шанобливого ставлення до них.

Народний депутат України, представник профспілок у парламенті Сергій Рудик, який подав на реєстрацію законопроєкт про внесення змін до Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», зазначив: "Ключова зміна у законопроєкті – виправити мега несправедливість щодо цивільних, які працюють в зоні бойових дій. Іншими словами – захистити наших медиків, енергетиків, комунальників, які часто ремонтують і лікують під обстрілами і, про яких держава майже забула.

Що пропонується. Для окремих категорій цивільних, які під час роботи потрапили під обстріли, отримали поранення, інвалідність чи, не дай Боже, загинули – передбачити належний соціальний захист, як і для цивільних у військових підрозділах. Мова йде про медичне забезпечення, соцзахист і статус ветерана війни (наголошую, це важлива деталь, йдеться про статус ветерана, а не УБД)”, – зазначив народний депутат, підполковник ЗСУ С.Рудик.

Масштаби проблеми – дуже серйозні. Із 24 лютого 2022-го до 1 січня цього року за офіційними даними Держслужби з питань праці під час виконання своїх обов´язків отримали ушкодження і поранення 1212 цивільних. Із них 413 загинули. Ця проблема дуже гостра саме у прифронтових населених пунктах. Скажімо, в Гуляйполі чи Оріховому (буквально за кілька кілометрів від лінії фронту) вже стало нормою, коли, до прикладу, ДСНСники працюють під постійними обстрілами. Але коли їм доводиться проходити реабілітацію після поранень – тут уже «за свої», без державної підтримки. Тому, треба виправляти цей прокол у Законі.

Сергій Рудик звернувся до колег-народних депутатів України, які займаються в Раді військовими питаннями і розуміють цю проблему, долучатися до підписання законопроєкту. “Питання важливе і «горить» вже більше двох років!”, – сказав він. 

Ознайомитись з текстом законопроєкту можна - у додатку.

Пресцентр ФПУ