19 main v1566322919 011222

Національне інформаційне агентство УКРІНФОРМ опублікувало матеріал під назвою: "Федерація профспілок України - топ-учасник 5–го Всесвітнього конгресу профспілок", в якому про Всесвітній конгрес профспілок розповідає очільник української делегації, Голова ФПУ Григорій Осовий.  

Він, зокрема повідомив, що днями у Мельбурні завершився 5-й Всесвітній конгрес Міжнародної конфедерації профспілок (МКП), який кожні чотири роки збирає представників понад 300 національних профоб’єднань, щоб визначити глобальний порядок денний для профспілок всього світу. Понад тисячу делегатів представляли близько 200 мільйонів трудящих з понад 130 країн світу, у їх числі - делегація  ФПУ. У центрі дебатів була тема нового соціального договору: робочі місця безпечні для клімату, права трудящих, справедлива заробітна плата, соціальний захист, рівність та інклюзивність.  

Учасників Конгресу привітали колишній Генеральний директор МОП, а нині заступник Генерального секретаря ООН з питань трудових відносин Гай Райдер,  Прем'єр-міністр Австралії  Ентоні Албаніз. Перед учасниками Конгресу з  відеозверненнями виступили президент США Джо Байден та Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш.

У рамках Конгресу 18 листопада відбувся спеціальний захід, присвячений Україні та діяльності українських профспілок, який модерувала Генеральний секретар МКП Шаран Барроу. Учасникам Конгресу була продемострована презентація «Війна в Україні: солідарність з народом і профспілками України/реформа трудового законодавства/відбудова України. На численних слайдах було документально показано, що являє собою російська агресія насправді, і як українці зустріли агресора. Делегати та численні гості Конгресу побачили які жахи принесла  з собою війна: зруйновану інфраструктуру, знищені лікарні, школи, цілі населенні пункти.

Виступаючі під час демонстрації слайдів, Голова ФПУ Григорій Осовий та Голова Молодіжного  комітету ФПУ Іванна Храпко  закликали світ подвоїти зусилля з надання допомоги Україні, адже справжній мир  можливий лише після переконливої поразки агресора, звільнення усіх територій України та забезпечення гарантій того, що будь-яка агресія проти будь-якої країни з боку росії стане неможливою.

Вони розказали про діяльність ФПУ з надання гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам, для яких ФПУ відкрила усі свої санаторії, туристичні заклади та навчальні центри. 

Учасникам був розданий проект Меморандуму  про участь національних та міжнародних профспілок у поверненні миру та відбудові післявоєнної України. Чимало делегатів відразу заявили, що вони будуть робити усе, щоб сприяти наданню допомоги Україні в її відбудові і візьмуть шефство над профспілками конкретних регіонів країни.

На полях Конгресу МКП відбулася низка зустрічей представників українських профспілок з керівництвом та високопосадовцями профспілок США, Австралії, Австрії, Італії, Великобританії, Грузії, Польщі, Президентом МКП Шаран Барроу, Президентом ЄКП Лукою Вісентіні, високопосадовцями Офісу Генерального директора МОП. На них йшлося про надання конкретної солідарної підтримки Україні та українським профспілкам, допомоги біженцям з України за кордоном та внутрішньо переміщеним особам в Україні, інституційної підтримки та посилення профспілок України.

Наголошувалось, що триваюча агресія російської федерації проти України є порушенням Статуту ООН,  міжнародного права, принципів МКП, а її вторгнення на суверенну територію України призвело до катастрофічних наслідків для цивільного населення, інфраструктури, ринку праці, становища профспілок та прав працівників.

Конгрес, окрім основної Заяви про новий Суспільний договір, за поданням українських профспілок прийняв надзвичайну резолюцію щодо вторгнення Росії в Україну.

Вперше Голову ФПУ Григорія Осового було обрано членом Виконкому МКП. Це відкриває нові можливості для посилення впливу та підвищення ролі ФПУ в міжнародному профспілковому русі.

Варто зазначити також, що Федерація профспілок України набула членство в Європейській конфедерації профспілок, а Україна, як відомо, стала кандидатом в члени ЄС.

Отже, ФПУ отримала можливість використовувати експертний потенціал ЄКП при оцінці законодавчих актів, які Україна прийматиме, адаптуючи своє законодавства до європейського і набуття повного членства в ЄС.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-other_news/3625515-pro-ucast-delegacii-fpu-v-roboti-5go-vsesvitnogo-kongresu-mkp.html