Изображение 094

 

Міжнародна конфедерація профспілок, членською організацією якою є ФПУ, 16-17 травня у Києві проводить експертний семінар з реформування системи охорони здоров’я у контексті реалізації Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

 

Відкрив семінар Голова ФПУ Григорій Осовий, який зазначив, що протягом багатьох років в Україні спостерігається катастрофічний стан з медичним забезпеченням громадян та фінансуванням цієї сфери. Реформи у медичній галузі проводяться безсистемно, що фактично призводить до її руйнації, а нової ефективної і продуктивної системи медичної допомоги не утворюється.

На переконання профспілок, стан забезпечення медичними послугами громадян в Україні потребує кардинального покращення, а усі рішення з реформування системи, зокрема зміни до законів, мають ухвалюватись після широкого громадського обговорення та з урахуванням фахової оцінки корисності та важливості таких рішень. Голос профспілок має бути не тільки почутим, але й врахована профспілкова позиція.

 

Изображение 065

 

Профспілки вважають, що нова модель медичного обслуговування повинна бути доступною для населення та забезпечити суттєве покращення стану здоров’я людей. Серед головних завдань реформування системи охорони здоров’я має стати підвищення заробітної плати медичних працівників, підвищення ефективності соціального діалогу, а також запровадження більш сучасних видів надання медичних послуг з урахуванням досвіду країн-членів ЄС.

 

Изображение 072

 

Вікторія Коваль, голова Профспілки працівників охорони здоров’я України подякувала міжнародним організаціям – партнерам ФПУ за організацію та проведення в Україні такого важливого заходу, присвяченому збереженню здоров’я і життя наших співгромадян. Вона також підкреслила, що на думку профспілкового середовища, такої складної ситуації у галузі, як сьогодні, ніколи не було. Тому профспілкам потрібно визначити тактику спільних дій задля проведення успішних реформ.

Під час семінару зроблять доповіді міжнародні експерти: Матіас Маухер, співробітник Європейської федерації профспілок громадського обслуговування, Валдіс Керіс, голова Профспілки працівників охорони здоровя та соціального обслуговування Латвії, представники профспілок Грузії, Молдови, а також вітчизняні фахівці галузі.

 

Изображение 084

 

Изображение 090

 

Изображение 113

 

Изображение 106

 

Прес-центр ФПУ