2013 089 007

 

23 квітня під головуванням Голови Федерації профспілок України Ю.М. Кулика відбулося засідання Президії ФПУ.

У заході взяв участь і виступив представник ФПУ у Верховній Раді України, заступник голови Комітету ВР з питань соціальної політики та праці, народний депутата України О.М. Стоян. Він проінформував про активну роботу по відстоюванню у парламенті позиції Федерації профспілок України щодо соціально-економічних прав та інтересів працівників. Це стосується, перш за все, чотирьох напрямів законотворчої діяльності.

Перший – це питання профспілкового майна. Як повідомив О.М.Стоян, група народних депутатів, які відстоюють позицію ФПУ, знаходять порозуміння із більшістю членів парламентського Комітету з питань соціальної політики та праці, а також фракції Партії регіонів.

Друге питання стосується проекту Трудового кодексу. Група народних депутатів України з врахуванням пропозицій ФПУ подала його на розгляд Верховної Ради України.

Ще один напрям діяльності стосується адміністрування єдиного соціального внеску. Мова йде про те, що питання перерахування ЄСВ планується передати новоствореному Міністерству зборів та доходів. При розгляді цієї постанови в «соціальному» Комітеті заступники його голови О.М.Стоян та Я.М.Сухий виступили категорично проти цього. Члени Комітету одноголосно проголосували за те, щоб не включати запропонований проект до порядку денного сесії Верховної Ради.

Найбільш болючим питанням, за словами О.М.Стояна, залишається питання пенсійної реформи. Він наголосив на тому, що її треба покращувати, бо ця реформа зачепила інтереси дуже багатьох людей. Серед пропозицій народного депутата – принцип добровільності вибору віка для виходу на пенсію, скорочення розриву в пенсійному забезпеченні держслужбовців та інших категорій працюючих, при цьому має бути підвищена заробітна плата державнім службовцям нижньої та середньої ланки.     

Президія ФПУ розглянула також питання «Про виконання постанови Президії ФПУ від 28.03.2013 № П-17-4 «Про позицію ФПУ щодо укладення Генеральної угоди на новий строк та визначення подальших дій». Доповідач з цього питання заступник Голови ФПУ С.М.Кондрюк у своєму виступі зазначив, що 8 квітня ц.р. на засіданні СПО об'єднань профспілок розглянуто питання «Про подальші дії СПО об'єднань профспілок щодо врегулювання розбіжностей, що виникли під час ведення колективних переговорів з укладення Генеральної угоди на новий строк».

У виступі було особливо зазначено, що СПО об'єднань профспілок затверджено вимоги щодо врегулювання розбіжностей до Кабінету Міністрів України та СПО сторони роботодавців на національному рівні та направлені сторонам соціального діалогу для розгляду та надання обґрунтованої відповіді. Крім того, СПО об'єднань профспілок звернувся до Національної служби посередництва і примирення з пропозицією виступити координатором у примирних процедурах із залученням незалежних посередників щодо врегулювання розбіжностей.

Враховуючи, що іншими сторонами соціального діалогу не сприйнято пропозицію профспілкової сторони щодо врегулювання найбільш важливих положень, що віднесено до таблиці розбіжностей проекту Генеральної угоди на 2013-2015 роки через примирні процедури з залученням незалежних посередників, Президія ФПУ постановила:

- ініціювати перед СПО об'єднань профспілок питання про затвердження і направлення відповідних вимог до Кабінету Міністрів України, СПО сторони роботодавців на національному рівні для розгляду та надання відповіді відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)»;

- схвалити звернення до Прем'єр-міністра України М.Я. Азарова та Голови СПО сторони роботодавців на національному рівні Д.В. Фірташа щодо невідкладного вжиття заходів для остаточного врегулювання сторонами найбільш принципових розбіжностей за Генеральною угодою на 2013-2015 роки;

- рекомендувати підписати звернення до Прем'єр-міністра України та Голови   СПО   сторони   роботодавців   на   національному   рівні   керівникам всеукраїнських профспілок, всеукраїнських об'єднань профспілок - членам СПО об'єднань профспілок;

- членським організаціям ФПУ актуалізувати інформацію про наявність у галузевих (міжгалузевих) угодах, колективних договорах положень щодо визначення розміру тарифної ставки робітника І тарифного розряду, а також доплат і надбавок до тарифних ставок, окладів працівників, що мають міжгалузевий характер та надіслати відповідну інформацію ФПУ до 1 червня ц.р.

- Голові ФПУ Кулику Ю.М. утворити Координаційний комітет з підготовки та проведення публічних акцій на підтримку вимог профспілкової сторони.

- членським організаціям на засіданнях колегіальних органів розглянути питання щодо висунення вимог до інших сторін соціального діалогу профспілковою стороною та вступу, у разі відмови в їх задоволенні, у колективний трудовий спір з Кабінетом Міністрів України та СПО сторони роботодавців на національному рівні.

Учасники засідання розглянули та затвердили Концепцію інформаційної діяльності ФПУ. Постановою Президії ФПУ рекомендовано членським організаціям ФПУ, навчальним закладам профспілок визначити інформаційну роботу як пріоритетний напрям своєї діяльності. Текст додається.

З метою привернення уваги органів державної влади і всього суспільства до необхідності посилення захисту громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, та з нагоди 27-ї річниці Чорнобильської катастрофи, що виповнюється 26 квітня 2013 року, Президія ФПУ постановила:

- схвалити текст Звернення Федерації професійних спілок України з нагоди 27-ї річниці Чорнобильської катастрофи (додається);

- направити Звернення до Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України;

- рекомендувати членським організаціям ФПУ домагатися від органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування повної реалізації державних і місцевих програм ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, їх належного фінансування, максимально використовувати можливості соціального діалогу для вирішення проблем соціального захисту постраждалого населення, домагатися включення до галузевих, регіональних угод, колективних договорів зобов'язань щодо надання постраждалим допомоги для поліпшення умов їхнього життя, відновлення здоров'я, а також провести профспілкові заходи вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та широко висвітлити їх в профспілкових ЗМІ.

Під час засідання було також ухвалено постанову про укладання Угод щодо захисту прав працівників-мігрантів з італійськими об'єднаннями профспілок. Президія доручила підписати ці Угоди під час Регіональної конференції щодо співробітництва між профспілками з питань захисту працівників-мігрантів, що відбудеться 15-16 травня 2013 року в м. Кишиневі (Молдова).

Учасники заходу також обговорили низку інших важливих питань профспілкової діяльності.

Президія ФПУ підтримала пропозицію Голови ФПУ Ю.М.Кулика щодо надання Г.В.Осовому повноважень виконувача обов’язків першого заступника Голови ФПУ, а В.В.Саєнко – виконувача обов’язків заступника Голови ФПУ з наступним внесенням питання про їх обрання на засіданні Ради ФПУ.

Було також вирішено, згідно з пропозиціями керівників членських організацій та враховуючи той факт, що основні показники соціально-економічного розвитку держави за перше півріччя 2013 року будуть оприлюднені у третьому кварталі, скликати сьоме засідання Ради ФПУ наприкінці жовтня 2013 року в м.Києві.

Засідання Президії завершилось урочистою подією: Голова Федерації профспілок України Ю.М.Кулик вручив нагороди переможцям Всеукраїнського огляду-конкурсу первинних профспілкових організацій та конкурсу на кращого профспілкового лідер-жінку.

 

Фоторепортаж

 

 

Інформаційно-аналітичний центр ФПУ

 

 

2013 089 072

 

2013 089 049

 

2013 089 014

 

2013 089 011

 

2013 089 074

 

2013 091 053