100102524 2934814863276401 4095382618181206016 n

Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий оскаржив до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця відповідь  Представника Уповноваженого з інформаційних питань.

1 грудня 2023 року Федерація професійних спілок України звернулась до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з проханням вжити заходів парламентського контролю за додержанням органами Пенсійного фонду України законодавства про захист персональних даних при витребуванні у страхувальників відомостей про участь застрахованих осіб в профспілках.

Листом Представника Уповноваженого з інформаційних питань від 02.02.2024 ФПУ повідомлено про інформацію, отриману від Пенсійного фонду без розгляду звернення ФПУ по суті порушених питань.

Зокрема, не надано оцінки правових позицій ФПУ та Пенсійного фонду з порушеного питання та залишені поза увагою певні норми, які підлягають застосуванню до спірних правовідносин та якими обґрунтовуються вимоги ФПУ, не повідомлено про прийняте рішення за результатами розгляду звернення: чи визнано воно не обґрунтованим або про заходи, вжиті для припинення неправомірних дій.

З вищенаведеного випливає, що звернення ФПУ не було розглянуто відповідно до законодавства.

 Виходячи з вказаного, Голова ФПУ 13 лютого 2024 року звернувся до Омбудсмена, запропонувавши розглянути звернення ФПУ стосовно недодержання органами Пенсійного фонду України законодавства про захист персональних даних при витребуванні у страхувальників відомостей про участь застрахованих осіб в профспілках відповідно до законодавства, повідомивши про прийняте рішення.

Департамент правового захисту апарату ФПУ