Федерація профспілок України вітає прийняття Парламентом у першому читанні проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення захисту вимог працівників щодо виплати заборгованості із заробітної плати, в тому числі у випадку неплатоспроможності роботодавця» за реєстр. № 9510 від 19 липня 2023 року (https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/42312).
30 квітня 2025 року «ЗА» прийняття законопроекту за основу проголосували 251 народний депутат.
Профспілки давно просувають закладені до законопроекту № 9510 законодавчі ініціативи, зокрема, створення гарантійної установи задля задоволення грошових вимог найманих працівників у разі неплатоспроможності роботодавця, як це передбачено ст. 25 Європейської соціальної хартії (переглянутої), частиною ІІІ Конвенції МОП № 173 про захист вимог працівників у випадку неплатоспроможності роботодавця та Директивою 2008/94/ЄC про захист працівників у разі банкрутства працедавця.
Прийняття законопроекту № 9510 створить умови та економічні стимули для роботодавців до скорочення обсягу заборгованості з виплати заробітної плати, підвищить рівень економічного захисту працівника у випадку невчасної оплати праці, забезпечить виплату компенсації заробітної плати у разі неплатоспроможності роботодавця, сприятиме наближенню законодавства України до європейських трудових стандартів. Крім того, розв’язання проблеми зарплатних боргів є однією з передумов ефективної післявоєнної відбудови та виконання завдань з прискореної європейської інтеграції України.
Тож відкриваємо збір ідей та пропозицій для їх подальшого скерування до Парламенту в рамках підготовки законопроекту до другого читання. Постатейні пропозиції та зауваження просимо надсилати на ел. пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. до 9 травня 2025 року.
Департамент з питань бюджету та оплати праці