поле

 

Рада ФПУ ухвалила заяву під назвою: "Будуємо Україну разом!" Текст заяви: "Багаторічне і повсюдне нехтування правами громадян, злочинне збагачення купки можновладців за рахунок знедолення і зубожіння мільйонів, потурання влади корупціонерам, тіньовикам і криміналітету, зрада нею цілей європейського курсу вивели українців на Євромайдани.

Народне волевиявлення цинічно ігнорувалось, а мирні протести жорстоко придушувались.

Страшні події 19 та 20 лютого 2014 року стали національною трагедією. У мирний час, у центрі Європи прицільним вогнем вбито сотні громадян України. Влада, проголошуючи ці дні Днем жалоби та Днем соціальної справедливості, одночасно віддала злочинний наказ розстрілювати тих, кого «обіцяла почути» і «зробити життя кращим вже сьогодні». Біда увійшла в домівку і душу кожного.

Рада Федерації профспілок України висловлює глибоке співчуття родинам та близьким загиблих і потерпілих. Ті, хто віддав своє життя за кращу долю України, залишатимуться в наших серцях назавжди, а їх імена мають бути увічнені. День 20 лютого слід визнати Днем борців за Україну – днем скорботи, пам’яті та патріотизму.

Рада Федерації профспілок України, як і вся українська громада, робить глибокі висновки з цих страшних уроків і їх першопричин, переосмислює свою роль і місце в громадянському суспільстві. Висловлює готовність консолідуватися з іншими інститутами громадянського суспільства для викорінення причин ігнорування та зневаги загальнолюдських цінностей, ліквідації кричущої нерівності, натомість запровадження справедливості у сфері праці, відновлення діяльності патріотично налаштованого бізнесу. Влада і бізнес мають, нарешті, повернутись обличчям до свого народу, віддати награбоване корупціонерами, тіньовиками і криміналітетом народне майно та кошти і задіяти на користь держави всі наявні ресурси, забезпечити громадянам можливість власною працею заробляти на гідне життя та підтримати незахищених.

Рада ФПУ вважає, що всі кроки розбудови нової історії України мають спиратись на нову державну політику, де для насильства, корупції, вибіркового правосуддя не повинно бути місця, а головним має стати побудова соціально справедливої держави, повага до закону, до людини праці, шана ветеранам.

ФПУ домагатиметься, щоб кожен факт порушень, дискримінації чи утисків у сфері праці отримав широкий публічний осуд, а винних було притягнуто до відповідальності. Громадськість має отримати можливість широкого народного контролю, а держава має передати значну частину своїх контрольних функцій громадським організаціям, а в сфері праці – профспілкам. На свої подання громадські організації мають отримувати негайне реагування виконавчої влади і прокуратури, а їх звернення мають повноцінно розглядатись і Конституційним Судом.

ФПУ виступатиме за забезпечення реальної участі громадськості у розвитку демократичного самоврядування, підготовці та прийнятті суспільно важливих рішень як для окремої громади, так і всієї країни. Вважаємо, що необхідно надати громадськості право законодавчої ініціативи та обговорити пропозицію щодо утворення при Верховній Раді України Народної громадської палати.

На початку великої розбудови нової країни вкрай важливим є досягнення синергії всього суспільства для розкриття та повного використання її економічного потенціалу, забезпечення конкурентоздатності вітчизняних підприємств, збереження та створення нових робочих місць. Настав час викорінити бідність у країні, і в першу чергу – серед працюючих, як головний чинник соціальної несправедливості та збурення й, нарешті, остаточно подолати антиконституційні явища – дискримінацію в оплаті праці та заборгованість із виплати заробітних плат.

Федерація профспілок України, як найбільша та найрепрезентативніша неурядова організація, заявляє, що й надалі буде площадкою профспілкової солідарності трудящих сходу і заходу нашої країни, зміцнення зв’язків між людьми. Найактивнішим чином братиме участь у розбудові соціальної і правової демократичної держави, послідовно і цілеспрямовано домагатиметься реалізації норм міжнародного та національного законодавства, повноцінної ратифікації та реалізації конвенцій МОП та Європейської соціальної хартії, виступатиме за ефективний розвиток вітчизняного виробництва з гідними умовами праці та безкомпромісно боротиметься з порушеннями трудових прав.

ФПУ має напрацювання щодо запровадження справедливих соціально-економічних програм, які, на жаль, ігнорувалися попередньою владою. Ми готові надати їх для розгляду та долучитись до їх реалізації.

Переконані – нову роль у позитивних змінах якості життя трудящих і членів їх сімей має відіграти переформатований соціальний діалог профспілок, бізнесу та виконавчої влади, який сприятиме конкурентному зростанню української економіки на основі гідної праці та справедливого розподілу результатів праці.

Рада ФПУ звертається до роботодавців, керівників органів виконавчої влади із закликом вжити всіх заходів для забезпечення стабільної роботи підприємств, установ і організацій, для своєчасної виплати зарплати, а також не допустити скорочень працюючих під приводом «складної ситуації в країні». Ті ж, хто через непереборні причини тимчасово втратять роботу, мають отримати максимальний соціальний захист, освітньо-професійну допомогу і гарантію повернення на роботу.

Рада ФПУ закликає профспілкові організації, профспілкових лідерів усіх рівнів максимально використовувати наявні профспілкові повноваження, можливості колективно-договірного регулювання та механізми розв’язання колективно-трудових спорів для захисту законних прав та інтересів членів профспілок. Кожен член профспілки має знати і відчувати захист профспілки, в якій він бере активну участь. Кожен профспілковий лідер має нести персональну відповідальність за ефективне виконання профспілкових повноважень і бути впевненим в солідарному профспілковому захисті. Суспільство має бачити щоденні результати профспілкової діяльності для захисту людини праці та прислуховуватись до профспілкових пропозицій щодо дотримання і розширення трудових прав".

 

Прийнято на засіданні Ради ФПУ 27 лютого 2014 року