Depositphotos 6859206 m 696x473

На засіданні Уряду, яке відбулось 24 березня у онлайн-форматі, розглядались та були ухвалені проекти нормативно-правових актів, попередньо обговорених у профспілках. У засіданні взяв участь та виступив Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий.

 

У ході обговорення проекту постанови «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2004 p. № 494» щодо виплати  надбавки за стаж наукової роботи науковим працівникам представник профспілок взяв слово.

Григорій Осовий привернув увагу урядовців до того, що зазначений проект документу не розглядався на урядовому комітеті, як цього потребує регламент, а також не проходив попереднього розгляду і погодження у профспілках. Однак, до нього є пропозиції і зауваження Профспілки працівників освіти і науки України, які потрібують уваги, тому Голова ФПУ запропонував проект постанови доопрацювати.

У відповідь на це Прем’єр-міністром України Д.Шмигалем було дане доручення - доопрацювати документ у одноденний термін, після чого його було направлено розробнику.

Представником профспілок було висловлено низку пропозицій і до проекту розпорядження КМУ «Про затвердження плану пріоритетних дій Уряду на 2021 рік». Голова СПО профспілок акцентував на тому, що до зазначеного Плану доцільно включити окремі пункти діючої Генеральної угоди на 2019-2021 рр., а також Національної програми гідної праці для України до 2024 року.

За дорученням Прем’єра ці пропозиції будуть опрацьовані Урядом.

Також на засіданні було повністю або частково враховано зауваження і пропозиції СПО об’єднань профспілок до проектів урядових постанов та розпоряджень:

- про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих  закладах оздоровлення та відпочинку,

- про деякі питання порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби,

- про внесення змін до Положення про акредитацію закладів вищої освіти і спеціальностей у закладах вищої освіти та вищих професійних училищах,

- про затвердження Положення про особливості утворення, реорганізації та ліквідації територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти,

- про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки у безпечному стані енергоблоків та об’єкта “Укриттяˮ і здійснення заходів щодо підготовки до зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС,

- про внесення змін до Примірного положення про порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних наукових посад державної наукової установи та ін..

Прес-центр ФПУ