DSCN8309

23 квітня ц.р у приміщенні ФПУ під головуванням заступника Голови ФПУ Кондрюка С.М. відбулося чергове засідання Колегії по роботі над реалізацією положень Цільової програми "За якісне та доступне громадське обслуговування" (далі – Програма). В роботі взяли участь Голови ЦК профспілки працівників соціальної сфери Тьоткін В.І., лісових галузей України Сібільов В.Д., заступник Голови ЦК профспілки працівників держустанов Піжук Ю.М., представники ЦК профспілки охорони здоров'я, автомобільного транспорту та шляхового господарства, Укрелектропрофспілки, керівники та спеціалісти апарату ФПУ.

Учасниками наради схвалено доопрацьований проект Плану-графіку роботи по виконанню заходів по реалізації Цільової програми на 2012 рік, з урахуванням наданих пріоритетних галузевих проблем.

Також обговорено проблемні питання у сфері охорони здоров'я. З інформацією по даному питанню виступила головний спеціаліст ЦК профспілки працівників охорони здоров’я Реун В.М.

Серед основних проблем галузі було названо:

1. Хронічне недофінансування галузі в умовах складного соціально-економічного становища в країні;

2. Збільшення розриву у співвідношенні рівнів середньої заробітної плати у промисловості та у сфері охорони здоров’я.

3. Відсутність єдиних підходів у соціальному забезпеченні працівників бюджетних галузей.

4. Обмеження професійних прав медичних та фармацевтичних працівників.

Про роботу Федерації профспілок України та галузевої профспілки в умовах проведення реформи системи охорони здоров’я проінформував завідувач відділу департаменту охорони праці ФПУ Легков В.А.

Заступник Голови ФПУ Кондрюк С.М. відмітив досягнення Профспілки працівників охорони здоров’я України при укладенні галузевої угоди і наголосив на необхідності використання їх досвіду та включення при укладенні Генеральної угоди на новий термін позиції про скорочення розриву саме в грошовому розмірі між середньою зарплатою в бюджетній сфері та у промисловості.

Учасники засідання також підкреслили важливість визначення і дотримання чіткої позиції профспілок в питаннях, що стосуються підвищення якості надання медичних послуг в процесі реформування галузі та їх доступності для населення. Прозвучали пропозиції про необхідність проведення громадських слухань з проблем у сфері охорони здоров’я і реформування галузі та розгляду цих питань на засіданні Президії ФПУ.

В ході роботи було досягнуто домовленостей щодо проведення наступних засідань Колегії із визначенням їх тематики.

Соціально-економічний департамент ФПУ

Медіа-центр ФПУ

DSCN8315

DSCN8317

DSCN8311

DSCN8326