0605 kabmin naftogaz 123

 

 

Кабміном 5 червня ц.р. ухвалено рішення про затвердження Положення про покладення спеціальних обов'язків на учасників ринку електричної енергії.

 

Метою цього є визначення обсягів та умов виконання спеціальних обов'язків суб'єктами ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електроенергії. Згідно з документом, такі обов'язки покладаються на виробників електроенергії, постачальників універсальних послуг, операторів системи розподілу та оператора системи передач електроенергії і робитиметься це з урахуванням незмінності до кінця 2019 року ціни на електроенергію як для учасників ринку електроенергії, так і для побутових споживачів.

У своєму коментарі Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий закцентував увагу на тому, що, повномасштабний ринок електроенергії, відповідно до прийнятого парламентом закону, має запрацювати вже з 1 липня 2019 року. Зазначена постанова дає можливість під час введення ринку електричної енергії не піднімати ціни для населення, залишивши їх на тому рівні цін, що були протягом останніх років. В нормі постанови строк незмінності ціни визначено до 31 грудня 2020 року.

Як підкреслив лідер профспілок, Уряд прислухався до позиції, що висловлювали профспілки стосовно існуючого на сьогодні низького рівня зарплат і пенсій і враховуючи це вирішив під час запровадження ринкових механізмів ціноутворення і надання послуг ціну для населення за сплату електроенергії не підвищувати.

Також Кабінет міністрів на засіданні 5 червня прийняв постанову, яка зобов’язує НАК «Нафтогаз України» не підвищувати ціни на газ для населення. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час урядового засідання наголосив, що маніпуляції з ціною на газ для населення, а також ситуація, коли вартість газу для промисловості є нижчою, ніж для людей, потребує втручання. Він ініціював створення міжвідомчої робочої групи для перевірки процесу ціноутворення на газ з боку НАК «Нафтогаз України», до якої увійдуть представники Рахункової палати, фіскальних служб та інших відомств, а також народні депутати.  

Коментуючи зазначене рішення Голова ФПУ наголосив, що коли знижуються ціни на світових ринках, то і внутрішні ціни для українських споживачів мають знижуватись. Тому Урядом розроблено документ, який не дасть НАК «Нафтогаз» зловживати своїм монопольним положенням.

Як вважає глава Уряду, «Нафтогаз» затвердив ціни на червень і на липень, які вищі за ринкові, у деяких регіонах України ціни на газ підвищено до 8 800 гривень з 1 м. куб. проте, газ повинен коштувати в червні ц.р. - близько 8000, в липні знизитись – до 7700. «Це коридор, який відповідає ринковій ціні», – сказав він.

Таким чином, Уряд став на захист рядових споживачів газу і електроенергії, - наголосив Голова ФПУ, - що лягає у канву профспілкових вимог, які було висунуто, зокрема, у ході Всеукраїнської акції протесту 17 жовтня минулого року.

 

Прес-центр ФПУ