Проведено другий раунд переговорів з визначення розміру мінімальної заробітної плати на 2019 рік

МЗП 13.09-1 За ініціативи профспілкової Сторони 13 вересня 2018 року було відновлено колективні переговори щодо визначення розміру мінімальної заробітної плати на 2019 рік під головуванням першого заступника Міністра соціальної політики України Ольги Крентовської.          За підсумками обговорення зафіксовані наступні позиції:     Позиція Мінфіну – встановити у проекті Державного бюджету України з 1 січня 2019 року мінімальну заробітну плату у розмірі 4173 грн; Позиція Мінсоцполітики – встановити на 2019 рік мінімальну заробітну плату на рівні прогнозованого фактичного..

[ Детальніше... ]

Профспілки виборюють права держслужбовців

3F9662DD   СПО об'єднань профспілок не погоджено проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу України».   Метою законопроекту є врегулювання деяких питань оплати праці державних службовців відповідно до пріоритетних завдань Стратегії реформування державного управління України на 2016-2020 роки, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 № 474- р. Проект не було погоджено через наступне. За показниками граничних обсягів видатків фонду державного бюджету, що направлені Міністерством фінансів..

[ Детальніше... ]

ЗАЯВА ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ щодо проекту Державного бюджету України на 2019 рік

1536041147 budgets19   Уряд завершує роботу над формуванням проекту Державного бюджету України на 2019 рік. В перших коментарях щодо очікуваного змісту головного кошторису країни очільники влади вже назвали проект «правдивим, без надутих цифр» і разом з тим «соціально спрямованим». На жаль, як і в минулі роки, соціальні партнери Уряду – профспілки були відсторонені від участі у формуванні Державного бюджету, право на яке мають відповідно до законодавства та домовленостей..

[ Детальніше... ]

Григорій Осовий: «Під час засідання Уряду профспілки виступили з низкою пропозицій щодо соціально-економічного захисту працівників. Більшість із них враховано»

ОСОВ   На засіданні Кабінету міністрів України 1 жовтня було розглянуто низку соціально важливих проектів рішень. Під час обговорення цих питань позицію профспілок представляв та відстоював повноважний представник профспілок – Співголова НТСЕР від профспілкової сторони, Голова ФПУ Григорій Осовий. Більшість із профспілкових пропозицій було враховано.   Зокрема Уряд схвалив Постанову «Про особливості реалізації конституційних прав окремих категорій застрахованих осіб на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою..

[ Детальніше... ]

Коментар Голови ФПУ Г.В.Осового щодо питань, розглянутих на засіданні Кабінету Міністрів України

800px-Будинок уряду України Київ     ФПУ постійно здійснює моніторинг стану трудових відносин у східних регіонах України, на підприємствах, які знаходяться в зоні антитерористичної операції. Від профспілкових комітетів східного регіону країни надходить багато тривожних повідомлень. Інколи звертаються безпосередньо спілчани щодо врегулювання їх життєво важливих проблем. І одна з них полягає у тому, що під час активних бойових дій у цій зоні є загроза життю і здоров’ю працівників. Маємо..

[ Детальніше... ]

Громадські роботи потрібно активізувати

normal-f37f634b754e99904436d7f249425ae5   На засіданні Комітету ВР з питань соціальної політики і праці був розглянутий законопроект про внесення змін до ст. 51 Кодексу законів про працю щодо захисту здоров’я вагітних жінок з метою створення для них більш сприятливих умов у період вагітності. Законопроектом передбачається скоротити на 1 год. тривалість робочого дня для працюючих жінок з моменту, коли вони встали на облік по вагітності зі збереженням їм за цей..

[ Детальніше... ]

Григорій Осовий: «Профспілки підтримали відновлення повноважень і функцій Державної служби зайнятості та правління Фонду соцстрахування від безробіття»

  Зайнятість   СПО об’єднань профспілок підтримав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Державної служби зайнятості». Про це повідомив В.о. Голови ФПУ Григорій Осовий.    «З ініціативи попереднього Уряду у 2001 році були внесені зміни до Закону «Про зайнятість населення» та Закону «Про обов’язкове державне соціальне страхування від безробіття», якими було скорочено кількість членів правління у Фонді соціального страхування на випадок безробіття до п’яти..

[ Детальніше... ]

Заява Федерації профспілок України про недопущення зниження соціальних гарантій громадян в умовах впровадження економічних реформ

page borsa-gunu-yuzde-23-kayipla-kapatti 287719437 Критична ситуація, що виникла в нашій країні, – тривалий спад виробництва, спустошена державна казна, негативне сальдо торговельного балансу, критичне зниження золотовалютного резерву, колосальний зовнішній борг, які дістались новій владі, потребує адекватного реагування. У цих складних умовах профспілки вважають, що принциповою умовою відновлення суспільної й економічної стабільності має стати справедливий і посильний розподіл тягаря відповідальності між державою, бізнесом, громадянами. Верховною Радою України 27 березня прийнято..

[ Детальніше... ]

ПРЕЗИДІЯ ФПУ. Профспілки мають домагатися забезпечення соціальної справедливості у всіх сферах

2014 031 020   Актуальні питання захисту соціально-економічних прав та інтересів працюючих, пріоритетні завдання профспілок по досягненню дотримання принципів соціальної справедливості у поточній ситуації були у центрі уваги учасників засідання Президії Федерації профспілок України, що відбулось 27 березня у Києві.  Президія ФПУ обговорила проект Постанови Ради ФПУ «Про завдання профспілок щодо захисту соціально-економічних прав та інтересів працюючих у сучасних умовах».   У виступах членів Президії ФПУ наголошувалось, що ідеологія державної..

[ Детальніше... ]

Звернення Профспілки працівників культури України до в.о. Прем'єр-міністра України А.П.Яценюка

zve    Шановний Арсенію Петровичу! Профспілка працівників культури України звертається до Вас з приводу пропозицій Міністерства фінансів України щодо подальшого існування галузей гуманітарної сфери, викладених у проекті Плану заходів з реалізації Програми діяльності Кабінету Міністрів України. Впродовж багатьох років, крок за кроком, Профспілка разом з соціальними партнерами – Міністерством культури України та Міністерством молоді і спорту послідовно напрацьовувала нові принципи та механізми соціально-економічного захисту працівників закладів культури та спорту. Завдяки спільним зусиллям нам..

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Грудень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31