Рада професійних спілок Івано-Франківської області (в минулому обласна рада профспілок) утворена 25 жовтня 1948 р. До її складу входять 20 обласних галузевих профоб’єднань і 18 первинних профспілкових організацій. В свою чергу, членські організації об’єднують 2172 первинні профорганізації загальною чисельністю майже 200 тисяч членів профспілок. В 17 містах і районах області діють координаційні ради профспілок .

basuk-igorГолова ради профспілок області - Басюк Ігор Євгенійович. Обирається на посаду голови з 1992 року.

Перший заступник голови ради профспілок області - Уєвич Володимир Георгійович.

rada-ivfrРада профспілок області діє відповідно до затвердженого конференцією Положення про раду профспілок області.

В області набуто певного досвіду по розвитку та вдоско-наленню соціального партнерства. З 1994 року на тристоронній основі укладається Регіональна угода, в якій міститься цілий ряд конкретних зобов’язань сторін, виконання яких сприяє посиленню соціально-економічного захисту населення краю.

Ефективно працюють обласна та міські і районні тристоронні соціально-економічні ради, які активізували роботу після прийняття в червні 2008 року спільного розпорядження обласної державної адміністрації, ради профспілок області та обласної організації роботодавців “Про розвиток соціального діалогу в області.

З метою координації та узгодження дій щодо забезпечення конституційних прав громадян укладено угоди про взаємодію з територіальною інспекцією праці в області, теруправлінням Держгірпромнагляду, відділенням Національної служби посередництва і примирення.

У 2009 року підписано Угоду про взаємодію з об'єднаннями організацій роботодавців області та схвалено План спільних заходів, спрямованих на подолання фінансово-економічної кризи в області.

На ефективність діяльності профспілок позитивно впливає те, що до складу колегії обласної державної адміністрації входить голова ради профспілок області, а керівники обласних організацій профспілок – до складу колегій галузевих управлінь ОДА. Більшість голів координаційних рад профспілок відповідно до спільного розпорядження “Про розвиток соціального діалогу в області” включені до складу колегій районних державних адміністрацій.

Важливою сферою діяльності Ради профспілок області є захист трудових прав членів профспілок.

Для членських організацій правова допомога надається безкоштовно. Тільки за два роки членам профспілок надано понад 1700 юридичних консультацій, забезпечено юридичний супровід в судах 91 справи, повернуто на користь працівників за рішеннями судів майже 100 тис.грн.

Провідним напрямком роботи Ради профспілок є забезпечення укладення та виконання колективних договорів на підприємствах, в установах та організаціях області. В 2011 році охопленість колдоговорами працівників підприємств, де діють членські організації ради профспілок склала 98,3%.

ozdorovl-ivfrВажливе місце займає організація оздоровлення дітей і підлітків. Щорічно в 13 підвідомчих стаціонарних оздоровчих закладах за організаційної та фінансової підтримки профспілок відпочиває майже 20 тис. дітей та підлітків.

port-igry-ivfrЗа сприяння Ради профспілок області , її членських організацій регулярно проводяться літні та зимові Галицькі спортивні ігри , традиційні турніри на приз профспілкової газети “Єдність” з міні – футболу та легкоатлетичні кроси серед команд галузевих профоб’єднань.

У червні 2002 року вийшла з друку книга “Права не дарують – їх виборюють і захищають “ ( автори О.Шеремет, А.Мухін) , в якій висвітлені розвиток і особливості профспілкового руху на Прикарпатті від часу заснування перших профспілок на території Західної України. У жовтні 2008 року до 60-річчя утворення обласного міжгалузевого профспілкового обєднання видано друге, доповнене видання книги.

60rich-ivfrВ обласній філармонії відбулися урочистості з нагоди ювілею, нагородження ветеранів та профспілкового активу.

nagrd-znak-ivfrДля заохочення профспілкових працівників запроваджено відзнаки Ради профспілок області- Подяка, Диплом, Почесна грамота , нагрудний знак “Почесна відзнака”.

За весь період діяльності Рада профспілок області послідовно відстоює конституційні права людини на працю, її своєчасну і належну оплату, гідне життя людей.

protest-ivfrЗ цією метою доводиться не тільки розвивати соціальний діалог, але й вдаватися до силових форм впливу: проводити масові акції протесту в зв’язку з непопулярними діями уряду та місцевої влади.

kontakty-ivfrАдреса: 76018 м. Івано-Франківськ, пл. Міцкевича , 4

Контактний телефон: (03422)2-44-09, (03422)2-50-21

Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.