2013 034 008

 

18 лютого у рамках проведення Тижня заходів ФПУ, Мінсоцполітики, і регіонального представництва Фонду ім.Ф.Еберта в Україні та Білорусії з нагоди Дня соціальної справедливості відбулась робота ІІІ-ї секції експертного семінару на тему: "Здоров'я і безпека людини на виробництві - найважливіші складові соціальної справедливості".
Відкрив роботу секції заступник Голови ФПУ С.Я.Українець із доповіддю на тему «Система охорони праці і її стан в Україні в контексті соціальної справедливості». У своєму виступі він зокрема зазначив, що основою соціальної справедливості – є справедливий розподіл результатів праці. На жаль, у нас фонд оплати праці у два рази менший по відношенню до ВВП, ніж у розвинених європейських країнах. Кошти, що не доотримують працівники, присвоює собі бізнес, що є не справедливим.
Під час обговорення зазначалося, що основною цінністю для держави та роботодавців має бути життя та здоров'я працюючої людини, тому роль держави має полягати у тому, щоб встановити правила, спрямовані на створення гідних та небезпечних умов праці, забезпечити контроль за їх виконанням та встановити жорсткі санкції для тих, хто ці правила порушує.
Під час роботи було обговорено широке коло питань, зокрема - які недоліки і слабкі сторони є в нинішній системі охорони праці в Україні, - чому необхідно запроваджувати зміни, - як можна покращити цю систему, -які зміни повинні бути внесені в законодавство, - які подальші кроки профспілок та ін..
Наприкінці у режимі інтерактивної роботи учасники розробили рекомендації щодо вдосконалення системи охорони праці в Україні.
У заході взяли участь: представники центральних органів виконавчої влади, державних наглядових органів у сфері праці та охорони праці, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, СПО профспілок, членських організацій ФПУ. Інститут медицини праці Академії медичних наук України, Національний інституту охорони праці.


ІАЦ

2013 034 006

 

2013 034 004

 

2013 034 005