Изображение 1572

 

За рівнем оплати праці Дніпропетровщина входить в країні до трійки лідерів – в середньому вона складає зараз понад 3,3 тис.гривень. Завдяки взаємодії профспілок та їх соціальних партнерів на цілому ряді підприємств області зарплата сьогодні перевищує 4 і навіть 5 тис.гривень. Найнижчий тут серед промислових регіонів й показник зарплатних боргів (10 млн.). Але в той же час зарплата все ще у багатьох найманих працівників відстає від середнього рівня по регіону, великою є її диференціація навіть всередині окремої галузі.
Все це спонукає профспілки області продовжувати пошуки шляхів підвищення рівня оплати праці – як важливого чинника забезпечення справедливого розподілу національного продукту. В ході цієї важливої роботи, зокрема, продовжуються переговори з Федерацією організацій роботодавців області, з якою планується укласти Угоду про співробітництво у вирішенні соціально-економічних питань, які турбують сьогодні членів профспілок, і насамперед – щодо вжиття додаткових заходів по підвищенню зарплати і соціальних гарантій. Найбільша увага приділяється цьому і в ході колдоговірної кампанії на підприємствах і в організаціях.
Про необхідність забезпечення справедливості при розподілі виробленого профспілки ще раз заявили 20 лютого під час зустрічі с губернатора області Дмитра Колєснікова з членами Громадської ради при Дніпропетровській облдержадміністрації з нагоди Дня соціальної справедливості. Виконуючий обов'язки голови обласного об'єднання профспілок Юрій Чернов, що входить до її складу, наголосив на необхідності зростання долі оплати праці в собівартості продукції, щоб працівник міг забезпечувати нормальне існування себе і своєї сім'ї та відновлення трудового потенціалу. А для цього в ході реалізації положень колдоговорів, Генеральної, галузевих та Регіональної угод соціальні партнери повинні підвищувати відповідальність за виконання взятих зобов'язань.
Позиція профспілок знайшла підтримку з боку глави облдержадміністрації Д.Колєснікова, який заявив, що влада разом з соціальними партнерами продовжить роботу у цьому напрямку. В області зараз введено трьохрівневий моніторинг стану виплати на підприємствах заробітної плати.

Крім того, найближчим часом проблеми забезпечення соціальної справедливості - у рамках оголошеного ФПУ Року боротьби з нестандартними формами зайнятості та «тіньовою» зарплатою – планується розглянути в облпрофоб'єднанні за участю соціальних партнерів на засіданні «круглого столу».
Чимало заходів у рамках відзначення Дня соціальної справедливості відбувається й у членських організаціях облпрофоб'єднання. Так, на засіданні президії обкому профспілки освітян, де розглядалося це питання, було вирішено провести розширені засідання виборних органів профспілки в трудових колективах за участю членів профспілки, «гарячі» телефонні лінії та виїзні юридичні консультації, «профспілкові уроки» в навчальних закладах, а також декади перевірки інформаційного супроводу нарахування та виплати зарплати (згідно ст. 110 КЗпП) та перевірки ведення трудових книжок. Зокрема, у Криворізькому районі на базі Червоношахтарської СЗШ райкомом профспілки (голова Неля Зарайська) було проведено виїзну юридичну консультацію з питань застосування трудового законодавства та охорони праці.
Комплекс заходів до Дня соціальної справедливості реалізує також обласна організація профспілки працівників охорони здоров'я. У ці дні інформаційні години, виїзні консультації спеціалісти обкому проводять у Верхньодніпровському та Широківському районах.

В.Коврига,

зав.прес-центром
Дніпропетровського
облпрофоб'єднання