11

 

20 лютого 2013 року в Полтавській обласній державній адміністрації відбулося зібрання присвячене Дню соціальної справедливості за участю 3- х сторін – представників обласної державної адміністрації, роботодавців, професійних спілок. На цьому дійстві також було запропоновано підписання Територіальної угоди на 2013-2015 роки.
Сторони соціального діалогу обговорили виконання Регіональної угоди за 2010-2012 роки.
Соціальна справедливість є невід'ємною умовою для стабільної роботи економіки і розвитку державності – заявив голова облдержадміністрації Удовіченко Олександр Васильович , відкриваючи зібрання Полтавської обласної тристоронньої соціально-економічної ради. Саме соціальна справедливість є метою спільної роботи обласної влади, профспілок та роботодавців в рамках соціального діалогу.
Як було відмічено в ході засідання, кожна зі Сторін, які підписали Угоду, взяли на себе певні зобов'язання. Але мета поставлена - спільне забезпечення продуктивної зайнятості, гідної оплати праці, безпечні умови праці, реалізація соціальних прав, згортання масштабів бідності.
Дії обласної ради профспілок та її членських організацій були направлені на максимальне виконання зобов'язань регіональної Угоди – сказав в свою чергу голова обласної ради профспілок Вернигора Леонід Михайлович. Але до теперішнього часу не позбулись такого ганебного явища, як заборгованість із виплати заробітної плати , несвоєчасна її виплата Понад 12 років не переглядався споживчий кошик. В своєму виступі Вернигора Л.М. також звернув увагу на легалізацію тіньової зайнятості . А це дасть можливість поповнити відрахування до Пенсійного фонду , інших фондів та зменшити рівень бідності серед працюючих, пенсіонерів. Треба вирішувати ці проблеми, як на державному так і на місцевому рівнях.
Голова обласного об'єднання організацій роботодавців Змієвець Сергій Олександрович в своєму виступі зауважив, що Угода відіграє важливу роль у взаємовідносинах між Сторонами соціального діалогу.
Подякував за співпрацю та наголосив на її подальшій роботі.
У виступі директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Корнієнко Людмили Василівни було відмічено, що виконання Угоди сприяло вирішенню актуальних соціально-економічних проблем області. Поступово зменшується заборгованість із виплати заробітної плати . За 2012 рік заборгованість зменшилась на 20,0 млн.грн. на 2,7 млр. гривень збільшився фонд оплати праці за минулий рік., 7,0 тис. сімей отримують соціальну допомогу, 4,7 тис. сімей отримують субсидії.
Було прийнято рішення підписати Територіальну Угоду на 2013-2015 роки, текст якої підготувала профспілкова Сторона, з доповненнями та змінами, внесеними роботодавцями та обласною державною адміністрацією, та узгодженими на спільних засіданнях.
Під оплески присутніх Територіальна Угода була підписана головою обласної державної адміністрації Олександром Удовіченко, головою обласної ради профспілок Леонідом Вернигорою та головою обласного об'єднання організацій роботодавців Сергієм Змієвцем.
Завдання соціальних партнерів у День соціальної справедливості дотримуватись принципу соціальної справедливості, вирішення питань у таких сферах, як зайнятість, гідні умови праці, соціальний захист, соціальний діалог і трудові відносини. Тоді люди не будуть бідні та принижені.
Щасливого і заможного життя всім жителям Полтавщини побажали партнери.

 

Оргвідділ Полтавської обласної ради профспілок