DSCmm 7849 

 

У рамках відзначення Всесвітнього дня дій за гідну працю Київська міська рада профспілок 08 жовтня 2013 р. провела круглий стіл на тему «Гідна праця-безпечна праця»

У заході взяли участь:

Від Територіального управління Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві:

- начальник територіального управління Олег Румежак;

- начальник інспекції державного нагляду за об’єктами котлонагляду та за підйомними спорудами Олексій Степаненко;

- начальник інспекції нагляду у газовому комплексі та хімічній промисловості Олександр Хомяков;

Від Київської міської державної адміністрації:

- начальник відділу з питань охорони праці Департаменту благоустрою та збереження природного середовища Сергій Лисенко;

- завідувач сектору охорони праці Шевченківської районної в м. Києві держадміністрації Неля Дакал;

- завідувач сектором з питань охорони праці Дніпровської районної в м. Києві держадміністрації Оксана Марек;

- завідувач сектору охорони праці Подільської районної в м. Києві держадміністрації Тамара Мороз;

- завідувач сектору охорони праці Святошинської районної в м. Києві держадміністрації Олександр Похода;

Від Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків у м. Києві:

- начальник відділу організації профілактики нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань – головний страховий експерт Олена Бочарова;

Від Київської міської ради профспілок:

- заступник голови Міськпрофради, керівник департаменту Володимир Рижих;

- начальник Управління охорони праці та здоров’я Міськпрофради Василь Якібчук;

- представники членських організацій Міськпрофради;

Учасників круглого столу привітав заступник голови Міськпрофради Володимир Рижих, він зазначив, що 7 жовтня 2013 року профспілковий рух ушосте відзначив Всесвітній день дій за гідну працю, встановлений у 2008 році за ініціативою Міжнародної конфедерації профспілок (МКП).

«Цей день – нагода для всіх сторін соціального діалогу – профспілок , влади та роботодавців своїми практичними діями підтримати загальну програму МОП «Гідна праця для всіх», Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством праці та соціальної політики та Міжнародною організацією праці щодо Програми гідної праці, їх реалізацію в інтересах трудового народу.

Одним з головних завдань, над якими послідовно працюють Київські профспілки є питання безпеки праці, як фактора збереження трудового потенціалу столиці за рахунок зниження виробничого травматизму і професійних захворювань.

Упродовж 2012 року в країні на роботі загинули понад 1200 працівників, вперше виявлено 5500 професійних захворювань, 12500 працівників отримали інвалідність. Загалом з 2000 року на підприємствах України померли під час роботи понад 21 тис. працівників.

На підприємствах Києва за останніми обстеженнями у несприятливих умовах праці зайнято понад 55,0 тис. осіб або 17,6%, облікової кількості штатних працівників, з яких майже 15,0 тис. жінки (4,8%).

У Києві за 2012 рік зареєстровано тільки 16 випадків професійних захворювань та 365 нещасних випадків травмування працівників, пов’язаних з виробництвом, у тому числі 38 зі смертельним наслідком,» - сказав Володимир Рижих.

Також Володимир Рижих, вітаючи учасників круглого столу з нагоди Всесвітнього дня дій за гідну працю, закликав до відвертої і принципової розмови, об’єктивної оцінки стану умов праці, виробничого травматизму, професійних захворювань на підприємствах столиці та висловив своє переконання, що за підсумками розгляду запланованих питань присутніми будуть внесені пропозиції щодо поліпшення умов праці на підприємствах, установах і організаціях м. Києва з метою збереження життя і здоров’я працівників.

Учасниками круглого столу були розглянуті та обговорені такі важливі питання, як:

- Аналіз стану охорони праці на підприємствах міста протягом 2013 року (Доповідь начальника територіального управління Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві Олега Румежака);

- Інформація про стан виконання положень розділу 5 Територіальної угоди «Охорона праці, охорона здоров’я, забезпечення безпечної життєдіяльності населення» протягом 2013 року (Доповідь начальника відділу з питань охорони праці Департаменту благоустрою та збереження природного середовища КМДА Сергія Лисенка);

- Організація профілактики нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань (Доповідь начальника відділу організації профілактики нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань – головного страхового експерта, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від несщасних випадків у м. Києві Олени Бочаровій);

- Про стан громадського контролю міських профспілок за додержанням законодавства про охорону праці на підприємствах протягом 2013 року (Доповідь начальника Управління охорони праці та здоров’я Міськпрофради Василя Якібчука).

За результатами дискусії учасниками круглого столу були запропановані рекомендації щодо необхідності об’єднання зусиль органів державного нагляду, громадського контролю, роботодавців і самих найманих працівників для створення належних, здорових і безпечних умов праці, створення робочої групи для розробки Регіональної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2014-2018 роки тощо. Пропозиції та доповнення до рекомендацій приймаються до 10 жовтня 2013 року за електронною адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Також на засіданні відбулося нагородження представників підприємств переможців огляду-конкурсу «Краще підприємство з охорони праці у м. Києві» та нагородження членських організацій Міськпрофради за активну участь у підготовці та проведенні огляду-конкурсу «Краще підприємство з охорони праці у м. Києві» серед підприємств своїх галузей.

Вів круглий стіл заступник голови Міськпрофради Володимир Рижих.

 

 

 

Київська міська рада профспілок

 

DSCmm 7853

 

DSCmm 7858

 

DSCmm 7861

 

DSCmm 7866

 

DSCmm 7872

 

DSCmm 7884