IMG 4567

 

У центрі Львова біля пам’ятника Кобзарю відбувся кількатисячний мітинг-віче з нагоди відзначення Всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного дня боротьби з бідністю. Профактив області підтримали пересічні спілчани різних галузей, пенсіонери, мешканці області зі статусом «дітей війни». В акції взяв участь і виступив голова Об’єднання профспілок Львівщини Роман Дацько, голови обласних галузевих профспілок, голови первинних профорганізацій 28 галузей регіону.

Головною темою виступів на віче - від голови студентського профкому національного університету імені Івана Франка Андрія Ткачука, директора Львівської школи Романа Гринчука була тема солідарності з виробничниками, шахтарями Червонограда. Йшлося про те, що стратегічна –енергетична вугільна галузь України нищиться, не враховуються інтереси держави за вузькоклановими, приватними інтересами.

Голова профкому шахти Великомостівська Ігор Гумен, заступник голови теркому вугільників Львівсько-Волинського басейну Антон Прокопик говорили про те, що на Добротвірську, Ладижинську, Бурштинську ТЕЦ, які розраховані на вугілля з місцевих шахт, завозиться необліковане з приватних копанок всупереч інтересам держави і тільки задля збагачення приватних власників. На складах Червонограда накопичено понад 200 тисяч тонн «чорного золота».

Прийшов висловити свою солідарність краянам в боротьбі за гідну працю солідарність, актор Львіського театру ляльок Роман Бабала, хоча боргів з зарплати, як сказав він, у них в театрі немає.

Голова Дрогобицької міської організації профспілки працівників культури Люба Рубан била тривогу за те, що через непродуманість дій місцевого самоврядування знищуються сільські клуби і бібліотеки, не прийнято дієвого закону про меценатство. Доводиться до банкрутства, не виплачується зарплата на державній фабриці «Атлас», НДІ поліграфії, ліквідовують надбавки Дрогобицькому театрові за статус академічного.

Голова молодіжної ради Об’єднання профспілок Львівщини Андрій Олійник висловив вимогу молодіжних пофорганізацій області: диплом – для робочого місця, а не для «біржі праці», робоче місце і зарплата – для можливості придбати засоби на життя і житло. При існуючому рівні оплати праці, людина, яка має роботу, може придбати при ідеальних розкладах дах над головою через 50 років.

Наша держава , на жаль, серед 180 країн світу за станом інвестиційного клімату, а це робочі місця і джерело наповнення бюджету, сказав у виступі на віче голова обласної організації профспілки працівників держустанов Мирон Іванків, займає 152 місце, Грузія ( для порівняння) - дванадцяте.

Рівень оплати праці, наголосив голова профкому заводу автонавантажувачів Мирон Шийка, в більшості працюючих області нижчий і без того заниженого прожиткового мінімуму. Заборгованість її оплати досягає 2-3 місяців. Це - гріх роботодавця, який не прощається Всевишнім.

Рівень безробіття в області складає, за офіційними даними МОП, – 8 відсотків. Залишаються непогашеними в регіоні близько 50 млн. грн. боргів із зарплати. З 24 тис. безробітних, а цьогоріч їх число постійно зростає, 55,7 відсотка – жінки, 48,9 відсотка молодь до до 35 років.

За 22 роки люди в Україні втратили десятиліттями запрацьовані заощадження. Вони раптово знецінилися, сотні тисяч в області втратили робочі місця на збанкрутілих бідприємствах десятитисячниках - «Електроні», ЛОРТА, «Конвейєрі», автобусобу-дівному, «Сільгоспмаші» і сотнях інших приладобудівних, легкої та харчової промисловості.

Не діє Державна програма боротьби з бідністю, прийнята в 2011 р., не відчувають пересічні громадяни Львівщини в повсякденному житті сім’ї медичної реформи. Панує беззахисність і невпевненість у завтрашньому дні. Без стимулу економіки, для якої учасники віча вимагали зниження податкового тиску, зокрема, для тих, хто створює нові робочі місця, відповідальності за корупцію, рейдерство не буде майбутнього. Пасивне підписання Угоди про асоційоване членство з Євросоюзом не забезпечить манни з неба, не стане панацеєю від матеріальних та моральних негараздів. Розуміючи особисту відповідальність за долю держави, мешканці Львівщини висловилися на віче за шлях до Європи і цивілізаційні цінності. Закликали краян до активності в боротьбі за свої права, громадські організації, яких немало на Львівщині, долучитися до вимог профспілок і разом змусити владу працювати на народ і державу, а не на вузький приватний інтерес, будувати свідоме громадянське суспільство своїми руками і своїм інтелектом.

Учасники мітингу прийняли відповідні звернення і вимоги до Президента України, Уряду і Верховної Ради.

                      

Фоторепортаж                                           

Ольга Лобарчук,

                                                       

         На фото:

На віче у Львові прийшли представники різних підприємств і організацій, студенти вишів, ветерани праці

 

DSC01818

 

DSC01820

 

 

IMG 4560

 

IMG 4551

 

IMG 4574