А1

 

  Профспілки не тільки очікують налагодження повноцінного і ефективного соціального діалогу з урядом, але і роблять для цього конкретні конструктивні кроки. Про це заявив заступник Голови Федерації профспілок України, Перший заступник Голови СПО об'єднань профспілок Олександр Шубін 25 вересня під час зустрічі з представниками Міжнародного валютного фонду.

 

Говорячи про складну соціально-економічну ситуацію в Україні, Олександр Шубін зазначив, що одним з основних викликів профспілки відчувають певну закритість владних інститутів. Він підкреслив, що багато з досягнень за останні 2,5 роки було здійснено саме завдяки розвитку соціального діалогу, взаємодії  між профспілками, урядом та роботодавцями.  Але зараз інформації про те, що планується владою, про те, які і як будуть відбуватися реформи, як вони будуть впливати на добробут людей, умови праці та її оплату, на жаль, бракує. Необхідно дати соціальному діалогу новий імпульс, зробити дії влади більш прозорими, а взаємодію влади, роботодавців і профспілок більш ефективною.

Заступник Голови ФПУ підкреслив, що ФПУ, її членські організації надали низку конкретних пропозицій до проекту Держбюджету України на 2020 рік. Але, на жаль, багато з них не було враховано.

Олександр Шубін передав представникам МВФ текст профспілкових пропозицій до проекту Держбюджету.

Про ситуацію в різних галузях, пропозиціях профспілок по її покращенню для підвищення добробуту працівників, забезпечення надійного захисту їх прав та інтересів проінформували голова Профспілки авіабудівників України Ярема Жугаєвич, голова Профспілки працівників охорони здоров’я України Вікторія Коваль, заступник Голови Профспілки працівників вугільної промисловості України Андрій Зимін, заступник голови Профспілки працівників освіти і науки України Ольга Чабанюк, керівник департаменту з питань економічного розвитку та ціноутворення апарату ФПУ Олег Пендзин.

У зустрічі також взяли участь голова Всеукраїнської профспілки виробничників і підприємців Наталія Землянська, керівник департаменту з питань бюджету та оплати праці апарату ФПУ Людмила Остапенко, керівник департаменту міжнародних зв’язків апарату ФПУ Василь Шилов.

Голова місії МВФ в Україні Рон ван Роден та постійний представник МВФ в Україні Йості Люнгман  висловили свою підтримку зусиллям профспілок щодо захисту прав працівників, проінформували про плани і дії місії МВФ в Україні.

 

Прес-центр ФПУ

 

А2

 

 

А3  

 

А4