618-1

 

26 травня 2014 року питання цінової ситуації в Україні та зниження купівельної спроможності громадян розглядалося на засіданні СПО об’єднань профспілок .

Відповідно до пункту 2.3 Рішення СПО об’єднань профспілок від 26.05.2014 № 14-4 було надіслано звернення до Антимонопольного комітету України з вимогою забезпечити:

- контроль за узгодженими діями суб’єктів господарювання та дотриманням вимог законодавства про захист економічної конкуренції та регулюванням цін (тарифів) на товари, що виробляються (реалізуються) суб’єктами природних монополій;

- протидію зловживань монопольним становищем у сфері ціноутворення суб’єктами господарювання; а також прохання надати інформацію про результати перевірок, вивчення цінової ситуації на споживчому ринку, аналітичних матеріалів.

 

На запит профспілок Антимонопольним комітетом України надіслано детальну, грунтовну та розгорнуту інформацію (відповідь АМКУ додається).

 

За інформацією АМКУ, протягом січня-червня ц.р. припинено 3177 порушень законодавства про захист економічної конкуренції відповідно до Законів України «Про захист економічної конкуренції», «Про захист від недобросовісної конкуренції» та дій щодо запобігання таким порушенням внаслідок внесення Комітетом рекомендацій суб’єктам господарювання.

Відповідно до додаткових роз’яснень, наданих Комтетом, інформуємо, що Комітетом було проведено перевірки на наступних ринках: транспорту; житлово-комунального господарства; нафти і нафтопродуктів; газу та електроенергії; агропромислового комплексу та продовольчих; промисловості; фінансових; невиробничих; зв’язку та ритуальних послуг; охорони здоров’я та ритейлу.

 

Протягом січня-червня 2014 року на порушників накладено штрафів на суму понад 19,471 млн. грн. На сьогодні ними сплачено до державного бюджету понад 15,970 млн. грн. штрафів та пені.

 

Антимонопльним комітетом України були надані зауваження Мінрегіону України по законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів з метою вдосконалення відносин у сфері житлово-комунальних послуг» в частині врегулювання на законодавчому рівні единого порядку розрахунку та встановлення розміру ціни на послуги з управління багатоквартирним будинком.

При обговоренні вказаного законопроекту в Мінрегіоні України на зазначену позицію звертали увагу Міністерства і профспілки.

Одночасно нагадуємо, що СПО об’єднань профспілок за даних економічних і соціальних умов та враховуючи негативи запропонованих змін у проекті Закону України не підтримав його.  

 

На прохання надіслати СПО об’єднань профспілок аналогічні аналітичні матеріали за підсумками 2014 року, з метою інформування членів СПО об’єднань профспілок, отримано згоду Антимонопольного комітету України.

 

Додаток: відповідь Аантимонопольного комітету України.

 

 

                                                        Департамент бюджетної політики та

                                                        соціального захисту