73632

 

 

 

Необхідність збереження майнового комплексу профспілок та запобігання спробам його одержавлення – такою була основна тема зустрічі Голови ФПУ Григорія Осового із заступником Генерального прокурора України Олегом Бачуном.

 

 

 

Зустріч відбулась за ініціативою профспілок і дорученням Президії ФПУ. Під час спілкування Григорій Осовий висловив стурбованість профспілкових організацій, багатьох працівників туристичних, санаторно-курортних закладів, готелів, які звертаються до ФПУ з приводу незаконних спроб відчуження окремих об’єктів майнового комплексу, що належать профспілкам.

 

Одним з таких показових прикладів він назвав спробу передачі у державну власність Чернігівського навчально-методичного центру профспілок, а також за допомогою судових рішень змінити власника приміщення, в якому розташована обласна Федерація профспілок Чернігівщини. Також у Черкасах було фактично експропрійовано туристичний комплекс «Рось», куди згодом перемістився «справедливий» суд Черкаської області, який і прийняв це рішення. Вперше за багато років цього сезону не працював дитячий оздоровчий комплекс “Придніпровський” на Черкащині, який за рішенням суду був переданий від «Укпрофтуру» до відання Фонду держмайна.

 

- Такі дії підривають матеріальну основу діяльності профспілок та перешкоджають їх громадській активності, - наголосив лідер українських профспілок. – У нас виникає питання – кому це вигідно? Мабуть ні державі, ні трудівникам, - а робиться це в інтересах окремих приватних осіб.

 

Олег Бачун запевнив, що не вбачає у діях органів прокуратури будь-якої упередженості. Він особисто розуміє ту важливу соціальну функцію, яку виконують профспілки у суспільстві, зокрема із захисту законних прав та інтересів трудівників. Однак, існують деякі законодавчі рішення, зокрема Верховної Ради України, пов’язані з визнанням майна колишніх загальносоюзних громадських організацій державним. Саме цим і керуються органи прокуратури.

 

У відповідь на це Голова ФПУ зауважив, що основне, чим керується прокуратура, - це фактом, що раніше українські профспілки були у складі загальносоюзної громадської організації, а відтак за рішенням парламенту все їх майно має бути визнано державною власністю. Однак, не береться до уваги те, що відповідні постанови Верховною Радою були ухвалені у 1992, а згодом у 1994 роках, тоді як українські профспілки вийшли зі складу загальносоюзної організації ще у 1990 році, і утворили національне профоб’єднання – Федерацію незалежних профспілок України, яка як правонаступник Української республіканської ради профспілок, отримала за договором передачі все профспілкове майно, яке було на території України.

 

Також Григорій Осовий зазначив, що згадане майно аж ніяк не було подарунком, - протягом років володіння і експлуатації об’єкти господарювання неодноразово відновлювалися і за кошти членів профспілок будувалися нові, а відтак спілчани мають на них усі законні права.

 

Голова ФПУ поінформував про ухвалення Стратегії управління майном профспілок в інтересах людини праці, а також про рішення, прийняте Президією ФПУ у листопаді ц.р. про звернення до Президента України П.О.Порошенка з пропозицією ініціювати прийняття закону про правовий статус майна профспілок та його захист. Крім того, ФПУ ініціюватиме розгляд цього питання на пленумі Верховного суду України.

 

Вітаючи Олега Бачуна з професійним святом - днем працівників прокуратури, який відзначався саме у день їхньої зустрічі, Григорій Осовий висловив впевненість, що органи прокуратури будуть й надалі стояти на захисті конституційних прав і свобод громадян України, сповідуючи європейські принципи верховенства права у судочинстві.

 

 

 

Інформаційно-аналітичний центр ФПУ