630 360 1545219764-896

 

Учасники прес-конференції 19 грудня в "Укрінформі" обговорили основні результати цьогорічної Ради асоціації, що відбулась у Брюсселі 17 грудня ц.р., оцінили нинішню ситуацію з виконанням Угоди про асоціацію, назвали основні здобутки і виклики та окреслили ключові завдання і можливості у пріоритетних сферах європейської інтеграції, в яких Україна має досягти прориву наступного року.

 

Громадські експерти представили аналітичний документ щодо перспектив поглиблення європейської інтеграції та охарактеризували необхідні кроки у таких сферах, як торгівля, митне співробітництво, державні закупівлі, енергетика і юстиція, свобода і безпека тощо.

Ольга Стефанішина - генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції повідомила, що у січні 2019 р. в Україні очікують візит місії Єврокомісії для оцінки правової, інституційної та технічної інфраструктури, необхідної для приєднання нашої країни до цифрового співтовариства ЄС.

"У липні ми передали (Єврокомісії - ред.) дорожню карту інтеграції України в цифровий ринок Європейського союзу. ЇЇ передача була передбачена додатком XVII Угоди про асоціації з ЄС. Європейська комісія наразі в процесі оцінки цього документа, але вже в січні наступного року в Україну має приїхати офіційна місія Єврокомісії, яка буде оцінювати українську правову, інституційну, технічну інфраструктуру і це, фактично, буде початком переходу у цифровий безвіз", - сказала Стефанішина.

Вона додала, що за підсумками роботи цієї місії Україна очікує отримати конкретні рекомендації щодо поглиблення цього процесу.

"Для нас важливо вийти на спільне бачення і сформувати спільний план дій. Тобто фактично ми розраховуємо, що десь у першій половині 2019 року ми матимемо план цифрової лібералізації з ЄС", - зазначила Стефанішина.

У прес-конференції взяли участь: Іванна Климпуш-Цинцадзе - віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України (skype-зв’язок); Хюг Мінгареллі - голова Представництва Європейського Союзу в Україні; Тарас Качка - радник зі стратегічних питань Міжнародного фонду «Відродження»; Олена Павленко - голова Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, президент DIXI Group; Вероніка Мовчан - академічний директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій; Ірина Сушко - виконавчий директор ГО «Європа без бар’єрів» та ін..

 

Відеозапис прес-конференції можна переглянути тут: https://www.ukrinform.ua/rubric-presshall/2603150-pidsumki-radi-asociacii-ukrainaes-evrointegracijnij-poradok-dennij-na-2019-rik.html

 

Довідково.

Як повідомлялося, Дорожня карта інтеграції України до цифрового ринку ЄС містить зареєстровані у Верховній Раді законопроекти «Про електронні комунікації» та «Про радіочастотний ресурс України», а також закон «Про електронні довірчі послуги».

Цифрове співтовариство — це віртуальна ІТ-спільнота, яка об’єднує країни Європи та Східного партнерства. Спільнота призначена для створення спільного інформаційного (цифрового) поля з метою спрощення обміну інформацією між країнами — учасницями. Створення цифрового співтовариства з Україною включає реалізацію проектів з мережевої та інформаційної безпеки, кібербезпеки, електронної ідентифікації і довірчих послуг, цифрових навичок та просування інновацій, електронного урядування та відкритих даних.

Проект цифрової спільноти Україна - ЄС 27 липня 2016 року офіційно презентували у Києві Прем’єр-Міністр України Володимир Гройсман та Комісар ЄС з питань цифрової економіки та суспільства Гюнтер Еттінгер.

 

Прес-центр ФПУ