-1-638

 

Під час проведення першого в цьому році засідання Платформи громадянського суспільства Україна-ЕС, яке проходило 11 лютого в м. Брюссель, координатори сторін Національної Платформи обрали Голову ФПУ Григорія Осового очильником УС ПГС на наступні 10 місяців.

 

До складу Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС входять представники від профспілок, роботодавців та громадянського суспільства, всього 15 осіб.

Профспілки в цьому органі представляють такі всеукраїнські профоб’єднання як Федерація профспілок України, Конфедерація вільних профспілок України та Федерація профспілок працівників малого та середнього підприємництва.

Обрання Головою УС ПГС саме представника профспілок свідчить про важливу роль, яку відіграють профспілки у процесі становлення в Україні громадянського суспільства.

Виходячи з того, що ПГС створена з метою забезпечення належної ролі громадськості у процесі виконання Угоди про асоціацію України з ЄС, профспілки здійснюють моніторинг стану імплементації Угоди та сприяють її реалізації у питаннях зайнятості, проведення соціальної політики, забезпечення гендерної рівності, охорони праці і здоров’я та ін.

Григорій Осовий виступив з ініціативою щодо проведення наступного засідання Платформи ГС в Києві восени ц.р., коли мінує два роки після підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

- Ми маємо провести Конференцію з умовною назвою «Два роки: два кроки на шляху до євроінтеграції» за участь представників усіх органів Асоціації: Ради асоціації, Комітету асоціації та Парламентського комітету асоціації, а також запросити наших закордонних партнерів - членів Європейського економічного і соціального комітету, - зазначив Г.Осовий,

На його переконання, саме профспілки як потужна громадська інституція можуть виступити ефективними комунікаторами між суспільством і владою у вирішенні важливих соціально-економічних питань та реалізації державної соціальної політики.

 

Нагадуємо, що Платформа громадянського суспільства Україна-ЄС (ПГС) — орган громадянського суспільства, створення якого передбачено ст. 469–470 Угоди про асоціацію. Згідно з положеннями Угоди ПГС є двостороннім органом, що складається з представників громадянського суспільства України з однієї сторони і членів Європейського економічного і соціального комітету (ЄЕСК) — з іншої.

ПГС є одним із чотирьох органів Асоціації поряд із Радою асоціації, Комітетом асоціації та Парламентським комітетом асоціації. І якщо перші представляють уряд та парламент, то ПГС створена з метою забезпечення належної ролі громадськості у процесі виконання Угоди про асоціацію.

 

Прес-центр ФПУ